Česky English

Hekele a Kukulová v top ten na Qiansen Trophy (C1)

Sobota 30. srpna se pravděpodobně zapíše do Guinessovy knihy rekordů. Takhle brzy cyklokrosová sezona snad ještě nikdy nezačala, ta mezinárodní určitě ne. Navíc v Číně. Druhý ročník krosu konajícího se u Pekingu ovládli Ellen van Loy a Thijs Al.
Termín závodu byl oproti loňsku posunut, tak aby se nekryl s americkým CrossVegas. K tomu se vyšvihl o kategorii výš. Vzhledem k faktu, že pořadatel hradil závodnicím, závodníkům i mechanikům cestu a ubytování, sešla se na startu pestrá mezinárodní konkurence.

Trať byla suchá a rychlá, plná kamenů a výmolů, a připomínala spíš MTB okruh s úzkými cestičkami.

V ženách s převahou vyhrála Belgičanka Ellen van Loy před Australankou Lisou Jacobs a dánskou obhájkyní Margriet Kloppenburg. Až čtvrtá skončila vinou defektu favorizovaná Francouzka Lucie Chainel-Lefevre.

V mužích obhájil Holanďan Thijs Al, který v únoru ohlásil konec kariéry poté, co mu skončila smlouva v týmu Telenet-Fidea. Jak sám prohlásil, už měl „opravdové“ zaměstnání u oděvní značky AGU, ale když dostal od Číňanů pozvánku, ani na chvíli nezaváhal. Viditelně se stále udržuje ve výborné kondici. Druhý dojel Američan Ryan Trebon a třetí Francouz Steve Chainel. I ten měl stejně jako jeho manželka defekt a díky bravurní stíhací jízdě vybojoval aspoň bronz.

Také Česká republika měla v Číně poprvé své zastoupení. Do Říše středu se vydal tým Stevens Bikes – Emilio Sport ve složení Martina Kukulová, Emil Hekele a mechanik a masér Roman Brandýs.

Emil nám po závodě poslal pár fotek a vět:
„Já 8. místo, startovalo 61 závodníků z 22 zemí. Martina Kukulová 10. místo z 27 závodnic. Na úvod brzkého startu sezony spokojenost. Máme srovnání a budeme se snažit být v plné formě na závodech TOI TOI Cupu a hlavně doma v Lošticích.“

Oficiální výsledky na stránkách UCI

Připomínáme, že Roman Brandýs a Emil Hekele pořádají úvodní díl TOI TOI Cupu 2014/15 v Lošticích v sobotu 27. září.

(mbj)


< Zpět

Jednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail