Vydařený cyklistický víkend v Táboře a Mladé Vožici

Jižní Čechy, konkrétné Tábor a Mladá Vožice, přivítaly o víkendu českou silniční špičku. Na závodech Carla Cupu při Táborských okruzích i Techniserv Cupu a ŠKODA Cupu při Vožických okruzích byly k vidění napínavé a zajímavé závody. Velkou měrou se o to zasloužili i organizátoři z Agentury cyklistika.

"Především musím říci, že závody byly krásné. Jak kritérium, tak nedělní okruh. Podniky byly bezvadně zabezpečené, silniční okruh náročný a tím, jak byl těžký, tak to byly závody spravedlivé a náročné. Takových by mělo být více, protože opravdu prověří výkonnost všech, kteří se postaví na start," pochvaloval si reprezentační kouč Tomáš Konečný.

Především nový dvacetikilometrový okruh v okolí Mladé Vožici, který měl při ŠKODA Cupu svoji premiéru, prověřil výkonnost všech startujících.  "Mě se profilově líbil moc. Byl spravedlivý a jel se na velmi dobrých silnicích, nebyl žádný problém s auty. Takovéto profily jsou pro cyklistiku ty nejlepší. Po najetých kilometrech byl ještě kopec před cílem, takže to nebylo pro sprintery. Uspořádat silniční závod není jednoduché hlavně z logistického hlediska a tentokrát se to podařilo výborně. Doufám, že v kalendáři zůstane i pro příští roky. A pro mě má takový závod výhodu v tom, že se mi pak lépe dělají nominace. Takováto trať ukáže kdo jak na tom je," zdůraznil Konečný.

A spokojen byl i s výkonností některých jezdců. Částečně jej snad mrzela menší aktivita juniorů. „Když se podíváme na výsledky, tak kromě juniorů, to přijelo do cíle nadělené. Juniory trochu zaskočili Rakušané a myslím, že naši kluci mohli být více aktivnější. Ale byl to pro ně první závod, proto byli asi opatrnější a ti dobří se hlídali. V juniorkách se mi moc líbil výkon Anny Růžičkové a Julie Kopecky. Držely se ve vedoucí skupině a potvrdily své kvality, jely vyrovnaně s nejlepšími ženami."

Doslova nadšen byl z výkonu Martiny Sáblíkové. "Jsem strašně rád, že se vrátila. Po výkonech, které podávala v on-line závodech jsem věděl, že patří do absolutní světové špičky. Slovo dalo slovo a je zpět. Je zařazena do širší nominace na mistrovství světa i olympijské hry a absolutně potvrdila, že plným právem. Zase udělala na kole velký pokrok, za závod jí nemohu vytknout nic. Já ji zabezpečoval a domluva byla první kolo jet v klidu a od druhého začít opravdu závodit. Neměla problém jet v balíku, ve sjezdech a k tomu přidala výkon. Devět minut k dobru před dalšími našimi závodnicemi, to asi nemá cenu o čemkoliv polemizovat. Ještě bych vyzvedl vystoupení Nikoly Zdráhalové. Moc na silnice nejezdí, ale je vidět, že trénuje s Martinou. Byly dvakrát na Kanárských ostrovech a tam trénovaly. Cyklistika je spravedlivá - když natrénuješ, tak neuspěješ. Dřív bylo téměř nemyslitelné, že by si závodníci odskakovali ze silnice na jiné disciplíny, ale příklady jako Pidcock, van der Poel a van Aert jasně ukazují, že to není problém. Když je někdo dobrý na silnici tak stačí poladit a může vyhrávat i na bikách či v cyklokrosu."

Před blížícími se olympijskými hrami v Tokiu podle něj Sáblíková potvrdila, že v závodu byla absolutně nejlepší. „Nejely sice úspěšně závodící ve Španělsku Tereza Neumanová a Nikola Nosková, která se potýká se zdravotními problémy. Kdyby na startu byly, asi by byl závod trochu jiný, Martina by to měla asi trochu težší. Ale před výkonem, který předvedla, kloubouk dolů," vysekl poklonu Konečný.

A z mladých jezdců na něm největším dojmem zapůsobil Karel Camrda. „Hlavně stylem, kterým k závodu přistoupil. Ostatní na jeho příkladu viděli, že se dá závodit i proti přesile týmu Elkov Kasper. Karel zahájil letošní sezonu dobře již na Rhodosu, v kocích patří k dobrým závodníkům. Elkov zvolil taktiku, že jel celý závod tempo. Camrda jel za nimi a v závěru je hodně zaskočil. A i když skončil ´až´ třetí, tak pojetím, jakým to vzal, se mi moc líbilo. Je to přesně to, co mladé může posunout. Tak by měli závodit, třeba to devětkrát nevyjde, pak podesáté ano,“ dodal Konečný.


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný
TOI TOI Cup Kolín
TOI TOI Cup Rýmařov
TO před MČR Mladá Boleslav
MČR Mladá Boleslav

Jednou větou

08.02.2023 - Rekapitulace MS v Hoogerheide 2023 - zdroj YouTube.

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail