Boroš vyzývá bikery na souboj do Stupna!

Michael Boroš se po roce opět představí a utká na startu závodu Swietelsky Horská kola Stupno, který je jako nováček zařazen mezi bodované závody UCI, letos kategorie C3.  Michael, jako jediný vyzyvatel cyklokrosař bude stát proti absolutní české špičce MTB v čele s Cinkem, Kulhavým, Škarnitzlem, Vastlem a dalším.

Michaele, tak letos opět do Stupna, jak se tam těšíš?

Těším se moc, loni to byla super show, neskutečná divácka kulisa, bylo to fajn. Sice proti bikerům nemám tolik šanci, ale vloni se mi podařilo odskočit hned první kolo, takže se je pokusím opět maximálně pozlobit (smích).

Jak se ti líbí a sedí/nesedí tamní trať?

Je dost technická, pro mě jako pro krosaře je to hodně dobrý. Není to zase brutal nebezpečné, třeba jako kameny co jsem viděl teď na Olympiádě, je to hravé jako cyklokros - levá, pravá, klopenka, krátký výjezd, skok, pěkně do obratnosti.

Přizpůsobil jsi nějak závodu trénink, ladil jsi na Stupno?

Neladil, jdu do toho z plné přípravy, nemůžu zas kvůli jednomu XCO závodu měnit přípravu. Líbilo se mi tam a pozvánku jsem rád přijal - opět se mi krásně trefili do prázdného víkendu (což se stává výjimečně).

Budeš chtít vylepšit své 7. místo z minulého roku?

To bych rád, ale letos asi pojede větší konkurence, když je to pod UCI, tak nevím zda se mi to podaří. Každopádně kvůli bikovým bodům budu startovat zezadu a o to těžší to bude.

Minulý rok se jel závod za extrémně deštivých podmínek, jak to vidíš letos?

Myslím si, že takový déšť se nedá snad ani zopakovat, byla to absolutní průtrž, v lese byla skoro tma :D Za většího deště jsem ještě asi nejel.

Co je na Stupenském závodě tak zajímavého, že ho již druhým rokem volíš jako bikovou vložku do přípravy? Nikdy to nebylo u krosařů moc zvykem.

Je to prostě super show a odreagování. Není to jen závod, mají našlapaný doprovodný program, pořád se něco děje v areálu, perfektní ceny a je tam cítit to nadšení pořadatelů, jak to dělají dobrovolně s nadšením, to se mi líbí.

Kdo byste chtěl vidět Michaela Boroše v souboji proti olympionikům Cink, Kulhavý, Škarnitzl a ostatním na velmi atraktivní trati plné skoků a překážek, nezmeškejte start mužů ELITE v neděli 8.8.2021 ve 14:30 hod. - Břasy-Stupno, areál Ultramarinka.

Ondřej Paur


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail