Ve Slaném nejlepší Boroš a Zemanová

Třetí díl Toi Toi Cupu, který se ve Slaném jel zároveň jako podnik nultého ročníku Evropského poháru, ovládli domácí jezdci. V kategorii mužů byl nejlepší úřadují český šampion Michael Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor), mezi ženami podruhé za sebou, po prvenství v Hlinsku, vystoupila na nejvyšší stupeň stále sedmnáctuiletá Kristýna Zemanová hájící barvy celku Brilon Racing Team MB.

Za velice příjemného počasí, kdy se i při třetím dílu seriálu Toi Toi Cup prášilo, nasadil v závodě mužů hned od startu ostré tempo Šimon Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor) a za něj se zavěsil oddílový kolega Boroš. K nim se přidali dále Piotr Konwa z Polska, ještě v minulé sezoně junior Matěj Stránský (Brilon Racing Team MB), Tomáš Paprstka a Robert Hula (oba EXPRES CZ - TUFO Tem Kolín), s malým odstupem jezdil slovenský šampion Matej Ulík (EXPRES CZ - TUFO Tem Kolín).

Ale již ve třetím okruhu z celkového počtu osmi byli na čele osamoceni Boroš a Paprstka. Ve čtvrtém měl technické problémy (větev v přehazovačce) Boroš, ale rychle se dokázal zpět na Paprstku dotáhnout a v dalším kole si vedoucí dvojici dojel Stránský a od šestého kola již jezdil na čele pouze on a Boroš.

Tak to vydrželo až do závěrečného okruhu, kde v technické pasáži uplatnil své zkušenosti Boroš. Stránského se mu podařilo setřást a bezpečně si dojel pro druhý letošní triumf a upevnil si vedení v průběžné klasifikaci Toi Toi Cupu. "Bylo to dneska hodně rychlé, ale rozhodně ne jednoduché. Musel jet více hlavou, chytřeji. Mladý Stránský se držel velmi dobře, jel skvělý závod. Závěrečný okruh jsem jel co to šlo a podařilo se mi jej setřát a z vítězství mám velkou radost," řekl Boroš.

V závodu žen dobře tentokrát odstartovala osminásobná česká mistryně Pavla Havlíková (Lawi junior team), ale hned po jejím boku jezdila Zemanová. Do vedoucí skupiny se ještě dostaly pátá bikerka z olympijských het v Tokiu Anne Terpstraová (Niz.), Jana Czeczinkarová (LIV Mistral Cycling) a Karolína Bedrníková (EXPRES CZ - TUFO Team Kolín).

Po polovině závodu již byly na čele ale pouze Zemanová a stříbrná medailistka z domácího šampionátu z roku 2019 Czeczinkarová, s odstupem jezdila Terpstraová a s další malou ztrátou Havlíková a do závodu vstupující z vedoucí závodnice seriálu Bedrníková. A na tom se nezměnilo nic až do cíle. Do cílové rovinky vjela na vedoucí pozici Czeczinkarová, ale drtivý finiš Zemanové znamenal její druhé vítězství v řadě a posun do průběžného vedení Toi Toi Cupu. Terpstraová nakonec uhájil těsně třetí místo před Havlíkovou, která měla závěr velmi rychlý.

„Bylo to těžké, ale měla jsem svůj dobrý den. Hlídala jsem si čelo a když se to ve čtvrtém kole začalo dělit, tak jsem nastoupila a udržela se mě pouze Jana (Czeczinkarová). V posledním kole jsem měla problémy, přestalo mi to přehazovat a tak jsem musela do depa. Naštěstí jsem ale neztratila kontakt a dobře to dopadlo a je z toho druhé vítězství v sezoně,“ byla spokojená Kristýna Zemanová.

Mezi juniory slavil ve třetím závodu třetí prvenství Václav Ježek (Brilon Racing Team MB), z juniorek byla nejrychlejší Eliška Hanáková (ČED Bike Team), která v předcházejících zvodech jednou vyhrála a jednou byla druhá.

Výsledky:

Muži:

1. Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) 58:25, 2. Stránský (Brilon Racing Team MB) +8, 3. Paprstka +26, 4. Hula (oba EXPRES CZ - TUFO Tem Kolín) +36, 5. Konwa (Pol.) +48, 6. Ulík (SR/EXPRES CZ - TUFO Tem Kolín) +1:01.

Junioři:

1. Ježek (Brilon Racing Team MB) 38:13, 2. Kerl (Author team Stupno) +2, 3. Novotný (Dukla Praha) +2.

Kadeti:

1. Bažant (TJ Sokol Plavy - Cyklo Benda) 31:14, 2. Faltýnek (ČEZ Cyklo Team Tábor) +19, 3. Friedel (DK Bikeshop Racing Team) +34.

Ženy:

1. Zemanová (Brilon Racing Team MB) 50:25, 2. Czeczinkarová (LIV Mistral Cycling) stejný čas, 3.  Terpstraová (Niz.) +32, 4. Havlíková (Lawi junior team) +35, 5. Bedrníková (EXPRES CZ - TUFO Team Kolín) +37, 6. Štěpánová (Maloja Pushbikers MTB) +50.

Juniorky:

1. Hanáková (ČED Bike Team) 43:02, 2. Jeřábková (Brilon Racing Team MB) +23, 3. Dlasková (AUTO Škoda Ml. Boleslacv) +1:25.

Kadetky:

1. Hanáková (ČED Bike Team) 26:45, 2. A. Gottwaldová (CP team) +2, 3. Hrdinová (Cycling Academy Tábor) +9.


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

TOI TOI Cup 2021
Ml. Boleslav, HlinskoSlaný, Rýmařov

Světový pohár 2021/2022
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Iowa - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 23.9.2021
TOI TOI Cup Mladá Boleslav
TOI TOI Cup Hlinsko

Jednou větou

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail