Stránský: „Možná jsem čekal trošku víc“

Vítěz závodu světového poháru v Táboře z roku 2020 v kategorii juniorů absolvoval v Col du Vam svůj první závod v kategorii U23 a hned v boji o evropské medaile. Příznivci od něj očekávali jistě více než 29. místo. „Možná jsem čekal trošku víc, ale propadák to není. Teď už se těším na Tábor,“ byla jeho slova po závodě.

Nemá to vůbec jednoduché - tým, reprezentace, rodiče i kamarádi od něj dost očekávají a jak Matěj sám říká: „Byl bych klidnější, kdyby mi řekli, že stačí dojet do třiceti, jel bych pak asi s čistší hlavou, než když se stresuji, abych je nezklamal, když hned nebudu do deseti“. Od závodníka jeho typu se ale výsledky očekávají a Matěj i fanoušci v cyklokrosu v ně v nejbližší době očekávají, i když se závod na ME nepodařil dle očekávání.

Jak sám přiznal, výsledek ani výkon se nepovedl dle očekávání, ale nic nevzdává a bude se dál připravovat na světový pohár v Táboře a další velké závody v cyklokrosu: „Myslím si, že abych zajížděl dobré výsledky i tady v Nizozemí a Belgii, chce to tu závodit co nejvíce. Je strašně těžké poměřovat se se závodníky typu Pim Ronhaar, Ryan Kamp, Thibau Nys, ti kluci jsou schopni zajet top ten i v elitě.“

Proč si tedy myslíš, že to je, že jsi nebyl v popředí?

„Jak jsem říkal, jezdím závody úplně jiného typu. Tady a hlavně na těch největších závodech v Belgii se jede pořád, neustále se s vámi někdo loktuje a člověk nemá zadarmo ani metr. V Čechách je to jinak, tam se to nadělí a pak už jezdí skupiny, ve kterých se už o pozice nebojuje jako tady. Cesta k tomu, jak být dobrým cyklokrosařem, je jednoznačná, závodit co nejvíce tady a člověk si na to tempo i poziční boje zvykne.“

Co máš v plánu dál za závody?

„Velkým cílem je samozřejmě Světový pohár v Táboře, na ten se připravuje každý Čech. Chci, ale samozřejmě objet kompletní cyklokrosovou sezonu, takže cílem je mistrovství světa v Americe a mistrák republiky v Kolíně, kde bych chtěl medaili.“

Již není žádným tajemstvím, že přecházíš z Brilon Racing Teamu do týmu Topforex ATT Investment. Budeš jezdit dál cyklokros, protože tento tým se zaměřuje hlavně na silniční cyklistiku…

„Ano, cyklokros jezdit budu a chci. Díky týmu budu mít teď i kvalitní silniční program, který zatím v Brilonu jezdcům do 23 let nejsou schopni zajistit, je to tým jen do konce juniorů. Já doufám, že se ten kvalitní silniční program pak projeví i v cyklokrosu, protože v něm mám určitě velké cíle,“ uvedl po závodě na v Col du Vam Matěj Stránský. V loňské sezoně doplatil na coronavirovou pauzu, kdy přišel ještě jako junior o největší závody typu mistrovství Evropy, světa i všechny závody Světového poháru až na jediný díll v Táboře, který dokázal ovládnout.


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný
TOI TOI Cup Kolín
TOI TOI Cup Rýmařov
TO před MČR Mladá Boleslav
MČR Mladá Boleslav

Jednou větou

08.02.2023 - Rekapitulace MS v Hoogerheide 2023 - zdroj YouTube.

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail