Světový pohár se pojede v Táboř již po sedmnácté

Jihočeský Tábor se v neděli 14. listopadu opět stane centrem světového cyklokrosu. Již po sedmnácté se v a okolí areálu Komora uskuteční jeden ze závodů seriálu Světového poháru. V šestém kole se bude na co dívat. Kromě elitních kategorií mužů a žen se letos poprvé o body porvou i muži kategorie U23, junioři a juniorky. Závodní den tedy bude doslova nabitý, na programu bude celkem pět závodů.

Pořadatelé SP nevynechali ani v loňské sezoně, těžce poznamenané coronavirovou pandemií. Po odřeknutí několika podniků byl nakonec ten táborský zahajovacím závodem a pouze jedním z pěti, které se odjely.

„Upřímně říkám, že bych chtěl poděkovat všem institucím za přízeň a pomoc, bez ní by takový podnik nebylo možno uspořádat,“ zdůraznil šéf cyklokrosové komise ČSC a předseda organizačního výboru Petr Balogh. Upozornil i na to, že Agentura cyklistiky pořádá SP společně s klubem ČEZ Cyklo Team Tábor, který letos slaví padesát let od svého založení a prozradil, že na nedělním startu budou jezdci z dvaceti zemí. A že cyklokros táhne, tak o tom svědčí jedno číslo: v loňském roce šel televizní signál z Tábora do 93 států celého světa. A o nic nepřijdou diváci ani letos, ČT bude závody opět vysílat.

Za město Tábor řekl starosta Štěpán Pavlík. „Těšíme se velmi. Tábor a cyklokros patří neoddělitelně k sobě. Loni město slavilo 600 let od svého založení, příští rok to bude 530 let od založení údolní nádrže Jordán a k moderním táborským fenoménům patří určitě cyklokros. Pohled na areál Komora, malebnost trati to je radost a cyklokrosu to sluší a již se těšíme na MS 2024,“ přidal Pavlík.

„Táborsko jako region je zaslíbeno cyklistice. Tábor je baštou cyklokrosu a já se moc těším až se cyklokrosaři rozjedou. Je to nejen velká sportovní, ale i společenská událost. Jsem rád, že se mohu podílet na spolupráci, protože organizátoři to dělají na skvělé úrovni a je to reklama pro celý region,“ řekl senátor Jaroslav Větrovský.

Mezi cyklokrosaře zavítal i předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser. „Myslím, že  důkazem jak NSA vnímá cyklistiku a cyklokros, je dlouhodobá podpora. Máme rozjeté s ČSC a jejím prezidentem Petrem Markem další projekty. Závod Světového poháru je předvoj toho, co se stane v roce 2024, kdy se v Táboře pojede větový šampionát. Vnímáme v Táboře tu tradici i kvalitu a to budeme vždy podporovat.“

Petr Marek poukázal na tradici cyklokrosu v českých zemích. „Má tradici a patří mezi základní disciplíny svazu. Jsme rádi za podporu NSA, protože bez ní by se to nepodařilo uspořádat ani tak dobrým pořadatelům z Agentury cyklistiky,“ řekl Marek.

Na cenách si závodníci rozdělí celkem 81.615 euro, pochopitelně bude nutné dodržovat covidová opatření. Podle posledního nařízení to znamená, že kdo je v areálu, tak musí mít roušku, být očkován nebo mít platný test či prodělanou nemoc.

"Vnímáme, že mistrovství světa bude nejvýznamnější akcí v jižních Čechách a Světový pohár je toho jakýsi předvoj. Bašt cyklistických je více, ale uvědomujeme si, co lidé kolem Petra Balogha a předtím Čestmíra Kalaše pro táborskou cyklistiku udělali. Já mám heslo: to co je Nové Město na Moravě pro biatlon, to je Tábor pro cyklokros,“ přidal Pavel Klíma, náměstek hejtmana Jihočeského kraje.

Reprezentační kouč Petr Klouček míní, že „hlavně v mladých kategoriích máme šance. Mistrovství Evropy dopadlo pro nás katastrofálně. Ale má to několik příčin. Junioři nejezdili venku, většina viděla trať poprvé a i pořadatel dělal první závody a organizace byla mizerná. Nepovedlo se vše, co šlo. Padaly řetězy, svou vinou padali jezdci. V Táboře určitě myslíme na umístění v první desítce, ale myslím, že juniorky a junioři se minimálně přiblíží medaili.  A v elitní kategorii mužů je Michael Boroš výrazně lepší jak v minulých sezonách, navíc trať má za barákem a dokonale ji zná. Věřím, že desítka je pro něj reálná. Na silnici držel krok s našimi nejlepšími silničáři, má natrénováno více jak v předchozích letech a je to na jeho výkonech je to znát,“ řekl Petr Klouček.

Sestřih z tiskové konference


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko

Jednou větou

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail