Ohlasy politiků ke Světovému poháru v Táboře

Po skončení Světového poháru v Táboře jsme požádali některé politiky o zážitky z vrcholné cyklokrosové akce.

Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba

Myslím si, že je to úžasná záležitost, když se Táborákům opakovaně daří uspořádat cyklokrosové akce na světové úrovni. Když může člověk u toho být a stát přímo v kotli, tak to je nezapomenutelný zážitek. Táborští cyklisté se umisťují na čelních příčkách a to mě jako hejtmanovi dělá radost, že Tábor je cyklokrosová bašta. V budoucnosti se jim budeme snažit pomáhat, abychom se tady na začátek roku 2024 mohli opět sejít na mistrovství světa.

 

Náměstek hejtman Jihočeského kraje Pavel Klíma

Závody proběhly tak jako už tradičně díky skvělé organizaci. Na Komoře je jedna z nejlepších tratí na světě a cyklokros prostě do Tábora patří. To co znamená Nové Město pro biatlon, tak je Tábor pro cyklokros. Proto tyto akce na jihu Čech podporujeme a hýčkáme. Rádi bychom viděli, aby byly české dresy výš, protože jsme na to byli několik let zvyklí. Ale po rozhovoru s reprezentačním trenérem Petrem Kloučkem, tak je strategie postavená na mladých a talentovaných jezdcích. Tak aby se neustále zlepšovali a vyrostli na nejvyšší úroveň. Třeba už za dva roky v Táboře na mistrovství světa.

Starosta Tábora Štěpán Pavlík

Nejvíc mě těší, že přišli diváci. Abych se přiznal, moc jsem tomu při těch epidemických opatření nevěřil. Atmosféra byla tradičně srdečná a bouřlivá, takže z toho más asi největší radost. Jenom výsledky mohly být lepší, když nám jedna bedna těsně unikla. Michael Boroš sice bojoval, jak mohl, ale asi je to reálný obraz současné výkonnosti českého cyklokrosu. Ale i přesto se drží statečně.

 

Senátor a starosta Mladé Vožice Jaroslav Větrovský

Byl to fantastický zážitek, byly to nádherné závody plné emocí. Všechno začalo úžasnými boji v juniorských kategoriích a končilo dramatickými závody obou elitních kategorií. Výkony našich byla asi takové, jaké jsme očekávali. Jenom velká škoda, že se nám nepodařilo dosáhnout medailového umístění. V kategorii juniorek k tomu bylo hodně blízko, výkon Hladíkové byl velmi statečný.

Text -peh-, foto -kk-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

TOI TOI Cup 2021
Ml. Boleslav, HlinskoSlaný, Rýmařov

Světový pohár 2021/2022
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Iowa - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Overijse - ženy x muži elite
Tábor - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 23.9.2021
TOI TOI Cup Mladá Boleslav
TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný

Jednou větou

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail