Kouč Klouček vidí perspektivu v mládí

Pro mládežnické kategorie se šampionátem v Jičíně prakticky uzavřela domácí sezony, na elitní kategorie ještě čeká šampionát 8. ledna v Kolíně. To byl důvod položit několik otázek reprezentačnímu kouči Petr Kloučkovi.

Co ti ukázala dosud sezona?

„Letošní sezona ukázala to, co jsem víceméně čekal. Světová špička nám ujela a lidí schopných s ní alespoň nějak závodit, máme minimálně. I když se vrátili Petruš a Paprstka, tak na světovou špičku to není. Naopak slušně vypadají jezdci v juniorských kategoriích a v kategoriích U23. A velkým příslibem je to, že ty nejlepší máme v nejmladších ročnících. Loni doplatili junioři na to, že neměli mistrovství světa a nyní většinou závodí s jezdci o tři roky staršími a to je znát. Rozhodně nevidím beznadějně, naopak s velkou perspektivou, především juniory a juniorky. Vždyť kompletní medailové stupně mezi juniory obsadili tři závodníci Hojka, Ježek a Samec jezdící v této kategorii prvním rokem, mezi juniorkami to platí o zlaté Hanákové či bronzové Dlaskové. Když letos výsledky nebudou nijak oslnivé, tak již příští rok by měl vypadat určitě lépe."

Jak hodnotíš trať a závody v Jičíně?

"Tak trať byla z mého pohledu pěkná, navíc dobře připravená. A v neposlední řadě k dramatičnosti většiny soubojů nahrál povrch na němž se závodilo."

Za sebou máme již celý Toi Toi Cup. Jak jsi spokojen s tímto seriálem?

"Tady není co kritizovat. Tento seriál je stabilně velice dobře připraven a organizován několik let, všechny závody splnily svůj účel. A ty závody z kalendáře UCI jsou tradičně špičkové."

Vykrystalizovala se již nějak sestava, která by mohla odletět do USA na mistrovství světa?

"Již nějakou, docela konkrétní představu, máme. Ale zatím ji nechci zveřejňovat, ale juniorští mistři Hanáková a Hojka by měli mít nominaci jistou."

Co ještě, hlavně reprezentanty, čeká do konce roku?

"Už v pátek odjíždíme s juniory, juniorkami a jezdci U23 na Světový pohár do Namuru, kde se jede 19. prosince další závod SP a hned týden poté v Dendermonde a na těchto závodech se po Táboru představí mládežnické kategorie teprve podruhé a potřetí v sezoně. A někteří jezdci ještě v Belgii zůstanou soukromě a pojedou další dva až tři závody. Samozřejmě, že tam budou startovat i elitní kategorie."

No a tím se pomalu přehoupneme do nového roku...

"My se opět sejdeme 8. ledna v Kolíně, kde se jede mistrovství ČR a od 10. ledna na to navážeme soustředěním v Táboře, kde by měli být všichni, s nimiž počítáme pro mistrovství světa, včetně nějaké rezervy. V Táboře budeme do 14. ledna a potom odjedeme do francouzského Flamanville, kde se jede SP 16. ledna. Po návratu domů čeká mladé závodníky týden trénování doma a v párek 21. ledna odjezd na další SP do nizozemského Hoogerheide. Tam pojedou ti závodníci s nimiž bychom měli odletět na mistrovství světa, ale vezmeme i některé mladé krosaře, kteří by mohli přicházet v úvahu již na šampionát v roce 2023. Následně z Amsterdamu odlétáme na MS do Fayetteville, ostatní pojedou s mechaniky domů."


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko

Jednou větou

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail