Česky English

TOI TOI Cup 2014/15 začíná tam, kde skončil v lednu – v Lošticích

Za účasti 42 novinářů, fotografů, České televize a partnerů se dnes v Praze v restauraci U Medvídků uskutečnila tisková konference k zahájení cyklokrosové sezóny a TOI TOI Cupu 2014/2015. Národní pohár v cyklokrosu nese jméno společnosti TOI TOI již poosmé a letošní pohár vyvrcholí mistrovstvím České republiky ve Slaném, kde společnost TOI TOI sídlí a její jednatel Karel Svoboda je zároveň ředitelem tohoto závodu.
V úvodu předseda cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky Čestmír Kalaš představil jednotlivé pořadatele a aktualizovaná pravidla poháru, dále představil partnery TOI TOI Cupu, generálního partnera TOI TOI, hlavní partnery ČEZ a.s., Škoda Auto a.s., kterou zastoupil ing. Pavel Toman, který mimo jiné připomněl, že společnost Škoda Auto je partnerem cyklokrosu již jedenáctou sezónu a vítěz TOI TOI Cupu opět dostane na rok zapůjčen automobil značky Škoda, dále společnost Kalas Sportswear, výrobce cyklistického oblečení.

Další partneři TOI TOI Cupu jsou firma Comett Plus, Prodoli, Tufo, Hi-Tec, For Bikes, TKF a Agentura Cyklistika s.r.o. Novými partnery TOI TOI Cupu 2014/2015 je firma KCK Cyklosport-Mode s.r.o. představující obchodní značku Force, kterou osobně představil Dalibor Kmenta a firma Esatrade s.r.o. s výrobky Isostar, které na tiskové konferenci osobně představil Petr Čáp. Mediálními partnery jsou Česká televize, Český rozhlas 1 – Radiožurnál, Velo, MTBS.cz a Roadcycling.cz.

První závod TOI TOI Cupu 2014/2015 se jede na stejném okruhu, jako v lednu mistrovství ČR, tedy v Lošticích, a to již tuto sobotu 27.9.2014. Loštice je město malé rozlohou, ale velké cyklistickou historií, kterou nejvíce proslavil Emil Hekele st., po kterém je také první závod pojmenován. Jedná se zde již o 38. ročník cyklokrosových závodů, a to je již pořádná historie. Ředitel závodu Roman Brandýs připomněl velmi zdařilý mistrovský závod s velkou diváckou kulisou a věří, že diváci si na loštickou trať najdou cestu i tentokrát.

Tiskové konference se zúčastnil i loňský vítěz TOI TOI Cupu Tomáš Paprstka (Remerx - Merida Team), který mimochodem vyhrál také český MTB pohár. Letos přestoupil z kategorie U23 do kategorie elite a těší se na souboj s nejlepšími cyklokrosaři světa. Na českém území by rád obhájil titul vítěze TOI TOI Cupu a rád by na své oblíbené trati v Táboře, kde v roce 2010 získal juniorský titul mistra světa, zajel co nejlepší výsledek také při MS 2015.

Nakonec promluvil reprezentační trenér Stanislav Bambula, který představil širší reprezentační výběr, obnovený realizační tým a program reprezentace na novou cyklokrosovou sezónu. Plánuje čtyři soustředění v Táboře, tak aby si zde každý závodník mohl projet již dnes připravenou mistrovskou trať a získat tak výhodu domácího prostředí. Zároveň si vyzkouší spolupráci s novým hotelem Lužnice v Plané nad Lužnicí, kde bude reprezentační tým při MS ubytován.

Česká televize natočila z tiskové konference reportáž do sportovního zpravodajství Branky, body, vteřiny.

 

Fotky: Michal Sváček, MF DNES


(mbj)


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

4. TOI TOI Cup Slaný
pondělí 28. 10. 12:55 PP

Krátké šoty z BBV
tiskovka v Praze 24.9.
TOI TOI Cup Mladá Boleslav
TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Holé Vrchy
SP Bern

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

TOI TOI Cup 2019
Ml. Boleslav, Hlinsko, Holé Vrchy

Světový pohár 2019/20
Iowa - mužiženy
Waterloo - ženymuži
Bern - ženymuži

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

ME 2017 v TábořeJednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail