„Myslím na to místo nejvyšší“, říká Paprstka

Je juniorským mistrem světa, ve své sbírce má i tři stříbrné medaile z mistrovství republiky. V letech 2017, 2019 a 2021 - v Hlinsku, na Holých Vrších a v Jabkenicích vždy dojel za Michaelem Borošem. Do okruhu medailových kandidátů patří i letos, kdy se o mistrovské medaile bude v sobotu 8. ledna bojovat na jeho domácí trati v Kolíně. „A já myslím na místo nejvyšší,“ čiší z něj odhodlání.

Do týmu Expres CZ – Tufo Team Kolín se vrátil po ročním působení v celku GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team kde jezdil hlavně na horském kole a v konečném pořadí seriálu Toi Toi Cupu skončil třetí. „Cyklokros se nezapomíná. Po roce jsem zpět v Kolíně a za tu dobu se toho moc nezměnilo, jen jsem s výjimkou MČR vynechal sezonu. Přišel jsem také o body v rankingu a musel je vyjíždět abych stál vepředu,“ říká Tomáš Paprstka.

Letošní sezona pro něj začala docela dobře. V prvním závodu, kde byla kvalitní zahraniční konkurence, skončil šestý, v Hlinsku již byl třetí. „Potom jsem ale onemocněl a to mě trochu limitovalo v tom, abych mohl bojovat o lepší příčky. Nakonec jsem v poháru skončil třetí, takže to dopadlo celkem dobře, Boroš a Konwa měli velký náskok, já bojoval se Stránským o to třetí místo a těsně to vyšlo.“

Domácí titul mu ve sbírce však stále chybí. „Celá sezona směřuje ke Kolínu, to je pro mě vrchol sezony a snažím se připravit na to, že pojedu proti třem,“ pokračuje Paprstka a myslí tím trio jezdců celku Elkov Kasper Boroš, Adam a Jakub Ťoupalíkovi.  „Bude hodně záležet na tom, jaké budou podmínky. Mě roviny moc nesvědčí, ale v Kolíně to mám najeto, jsem zde doma a písek mi vyhovuje. Předpokládám, že to bude hákový závod, vepředu pojede skupinka do níž ještě já řadím Matěje Stránského,“ naznačuje Paprstka, kdo by měl bojovat o medaile.

Podle předpovědi se dá na trati očekávat bláto. „To ale platí tak jen na dvou pasážích – na stadionu, kde je to namotané a potom od Labe směrem k fotbalovému stadionu. Jinak na písku to bude jiné. Bude to závod o fyzické připravenosti a o tom kdo udělá či neudělá chyby. Předpokládám, že rozhodovat se začne ke konci, ale promluvit do boje může i taktika.“

Po domácím šampionátu, který jistě do nominace může promluvit, čeká nejlepší světové jezdce mistrovství světa v USA. „Počítám s ním, ale ještě nevím, zda budu nominován. Rozhodovat se bude po domácím mistrovství a tím je to pro mě větší motivace,“ ví kolínský jezdec. Se světovou konkurencí na závodech SP se letos střetl pouze dvakrát. V Táboře skončil jedenadvacátý a naposledy v Hulstu dojel na 35. místě. „S výkonem jsem byl spokojen, ale startoval jsem hodně zezadu, a tak to umístění tak dobré nebylo,“ dodal Tomáš Paprstka.

mj FOTO Jaroslav Svoboda


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko

Jednou větou

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail