Domácí sezona vyvrcholí v sobotu v Kolíně

Seriál Toi Toi Cupu již sice skončil, ale ten pravý vrchol domácí sezony teprve cyklokrosaře čeká. V sobotu 8. ledna se stejně, jako i jinde ve světě, uskuteční národní šampionáty. Ten český, v pořadí již jedenasedmdesátý, na známém a tradičním okruhu v Kolíně. Jezdci mládežnických kategorií si medaile rozdělili již koncem roku v Jičíně, nyní budou o stupně vítězů bojovat cyklokrosaři elitních kategorií mužů a žen. Ženy vyrazí na trať ve 12:00, závod mužů startuje ve 13:30. Titulky z loňského roku budou obhajovat Pavla Havlíková a Micheal Boroš.

Pravidelně sleduje cyklokrosové šampionátu prezident Českého svazu cyklistiky Petr Marek a chybět nebude ani tentokrát. „Jezdím na cyklokros pravidelně a ten letošní je navíc v mém rodném městě. Kolínští pořadatelů se vždy organizace zhostí na výbornou a chtěl bych poděkovat městu Kolínu, že cyklokros a všeobecně cyklistiku podporuje,“ zdůraznil Petr Marek.

Petr Balogh, předseda cyklokrosové komise ČSC, poukázal na to, že šampionát se měl původně uskutečnit v Uničově, ale vzhledem ke koronavirové pandemie tamní pořadatelé jeho organizaci odřekli. „A Kolín nám vytrhl trn z paty za což místním organizátorům, hlavně panu Slavíčkovi, děkuji.“ Balogh také zrekapitulovat již skončená seriál Toi Toi Cup 2021. „Máme neuvěřitelné štěstí, že firma Toi Toi nás podporuje již patnáct let a musím ta to poděkovat především panu Svobodovi. Velmi mě těší, že Toi Toi Cup se objel celý a dokonce ve všech kategoriích. V roce 2021 na něm startovali jezdci z 15 států a celkem se postavilo na start 3264 jezdců a jezdkyň,“ vyzdvihl Petr Balogh a poukázal na to, že vše již táborští organizátoři směřují k mistrovství světa v roce 2024, které se pojede na jihu Čech.

Vedoucí odboru školství, kultury a sportu města Kolín Petr Kesner poděkoval ČSC, že pořadatelství přidělil jejich městu. „Věřím, že to bude důstojné vyvrcholení sezony a chtěl bych poděkovat oddílu a panu Slavíčkovi, že to zvládají tak dobře. Pro město je velice dobrá reklama a věřím, že kolínští jezdci naváží na slavného Miloše Fišeru a třeba již letos získají titul.“

Ředitel závodu Jan Slavíček poukázal na to, že když na pořadatelství kývl, tak si ani neuvědomil jaké problémy to přinese. „Tím nejdůležitějším je, že na přelomu roku je to moc složité z hlediska financování. Ale vše je zabezpečeno dobře a šestnáctý velký závod v Kolíně bude dobrý. Kolín je sportovní město a my získali zázemí na atletickém stadionu a na závody vždy chodí dobrá divácká kulisa. Letos navíc využijeme i víceúčelovou sportovní halu, kde po skončení závodů bude slavnostní vyhlášení nejlepších. Trať je standardní, prakticky stejná jako v minulých letech. Rozhodovat bude nejspíš výjezd ze stadionu, kde jsou umělé překážky a potom stav trati v písčitých pasážích. To určí počasí těsně před závodem,“ zdůraznil Jan Slavíček.

Velice pozorně bude sledovat průběh šampionátu vzhledem k blížícímu se mistrovství světa pochopitelně i reprezentační kouč Petr Klouček. „Hrubou představu kdo by do Ameriky měl jet máme. Mistrovství světa se pojede ale na zcela jiné trati jak v Kolíně, ale svou roli domácí mistrovství hrát bude,“ řekl Petr Klouček.

„Máme velice dobré juniorky, slušně jezdí i  junioři. V kategorii U23 se ukazuje ve velmi dobrém světle Kristýna Zemanová a Matěj Stránský, jezdcící v této kategorii prvním rokem, se pohybuje do pěti v redukovaném pořadí. Bohužel v elite máme jen Kateřinu Nash, které na MS pojede a z mužů pravidelně jezdí závody Světového poháru jen Michael Boroš a jeho forma jde nahoru. Na domácí mistrovství se těším a trať nahrává tomu, že se asi bude jezdit ve skupině. Boroš přestoupil do týmu Elkov Kasper a snad pojedou i bratři Adam a Jakub Ťoupalíkové ze stejného týmu, dalšími favority by měli být domácí Tomáš Paprstka a vepředu by se měl pohybovat i Matěj Stránský,“ naznačil okruh medailových adeptů Petr Klouček, který prozradil že na MS do USA by měli jet 13 závodníků.

Mj FOTO Jaroslav Svoboda


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný
TOI TOI Cup Kolín
TOI TOI Cup Rýmařov
TO před MČR Mladá Boleslav
MČR Mladá Boleslav

Jednou větou

08.02.2023 - Rekapitulace MS v Hoogerheide 2023 - zdroj YouTube.

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail