Na rychlém okruhu budou rozhodovat chyby

Již za dva dny budeme znát nové či staronové české cyklokrosové mistry. Pořadatelé z Kolína, kde se 71. domácí šampionát v sobotu uskuteční hlásí: "prakticky vše je připraveno."

Již začátkem týdne byla trať vyznačena v lesních pasážích a nyní se natahuje poslední ´mlíko´ na stadionu. "Od zítřejšího rána bude na okruhu možno trénovat," hlásí ředitel závodu Jan Slavíček. A jaký lze očekávat podklad tratě? „V úterý byly na okruhu ještě kaluže, ale ty rychle vysychají. Když nějaké bláto zůstane, tak to bude znamenat, že závodníci budou špinaví, ale samotný závod bude určitě hodně rychlý. Mráz hlášen není, proto budou písčité pasáže těžší a složitější na projetí," pokračuje Slavíček.

Při dotazu na charakter okruhu říká: "Je opravdu velmi rychlý a budou rozhodovat chyby. Kdo nebude skákat umělé překážky na stadionu, nebo bude mít problémy na písku, tak bude mít velký problém soupeře na rovinách dojet. Určitě bude důležitá fyzická připravenost, ale stejně tak i taktika. Rozhodně se to neroztrhá hned v začátku, předpokládám, že větší skupina favoritů by spolu měla vydržet pohromadě a na tomto okruhu je ztráta deseti vteřin velká a stojí plno sil ji smazat. Proto je nutné jet i takticky a pošetřit síly na rozhodující fáze v závěru závodu," zdrůrazňuje ředitel šampionátu.

Okruh v Kolíně je prakticky jediný v Čechách, kde se jezdci setkají s písčitými úseky. "Jsou tři, ale nejsou nijak moc dlouhé. Z celkové délky okruhu to nedělá ani deset procent, ale na výsledku se to může projevit z padesáti procent. Hodně může hrát i štěstí, každý defekt znamená velikou ztrátu a prakticky konec nadějí na úspěch," varuje Slavíček.

Na závody v Kolíně tradičně chodí i hojně diváci. "Tím hlavním lákadlem pro ně, že mohou vůbec přijít, plno akcí se v poslední době muselo bez nich obejít. Jako vždy máme pro návštěvníky připravenou tombolu s cenami od firmy Force, vstupenky na kolínský hokej a hlavní cenou je týmový dres podepsaný všemi kolínskými jezdci, kteří se závodu zúčastní. Losování vstupenek se uskuteční hned po vyhlášení hlavní kategorie. A také jsme objednali další celoplošnou obrazovku, takže jedna bude v prostoru cíle a druhá na druhé straně atletického stadionu, takže všichni budou mít závod jako na dlani. A nezapomínáme ani na občerstvení. To nám zajišťuje firma od Luboše Kejvala, bývalého skvělého silničáře," říká Slavíček.

mj, foto Jaroslav Svoboda, Jan Slavíček


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný
TOI TOI Cup Kolín
TOI TOI Cup Rýmařov
TO před MČR Mladá Boleslav
MČR Mladá Boleslav

Jednou větou

08.02.2023 - Rekapitulace MS v Hoogerheide 2023 - zdroj YouTube.

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail