Složení české štafety je jasné

Až dnes se čeští jezdci dostali ´legálně´ na trať, na níž se o víkendu bude ve Fayetteville bojoval o světové medaile. Ještě ve středu byla pro jezdce uzavřená i když některým se třeba jeden okruh, než je pořadatelé vykázali, podařilo objet. Reprezentační trenér Petr Klouček také dnes po poradě se svými asistenty rozhodl o složení šestice, která se v pátek postaví na start premiérového závodu štafet.

Celkem by se na startu mělo objevit 219 závodníků z 21 zemí. Právě tolik je jich  přihlášeno na 73. mistrovství světa. Ale zda v tomu tak v době koronavirové bude, ukáží až samotné následující dny. Sampionát startuje už dnes oficiálním tréninkem a slavnostním zahájením.

Trenéři si okruh prohlédli s předstihem a jejich názor na trať je následující. „Je to pěkná a rychlá trať, ale s hodně velikým převýšením. Já jsem ještě nic takového v terénu neviděl,“ byla první slova Petra Kloučka. „Je tam jeden hodně dlouhý kopec, řekl bych tak čtyři sta metrů, a několik kratších. A také jeden menší před pětatřiceti schody za nimiž následuje velmi prudký sjezd. Nevím k čemu bych to přirovnal, žádný jiný okruh mi to nepřipomíná,“ pokračoval Klouček s tím, že trať je zatím nepatrně vlhká, ale bez bláta.

„Někomu z našich jezdců bude muset sedět. Juniorky by měly potvrdit výsledky z průběhu sezony,. To samé platí i o Kristýně Zemanová v kategorii U23. Myslím, že okruh bude spíše vyhovovat těm, kteří umí i na horských kolech a asi to bude chtít na ty kopce spíše lehčí převod,“ pokračoval Klouček.

Jeho asistent Petr Dlask upozornil na to, že organizátoři mají vše připraveno do nejmenšího detailu. „Američané dokáží udělat ze všeho show, zcela jistě bude výborná atmosféra, přijde rovněž dost diváků,“ míní Dlask. Jeho šéf Klouček jej chválí za skvělou přípravu. „Vše naplánoval a nyní realizuje skvěle. Přepravu, ubytování, zkrátka vše.“

Ze závodníků byla trochu nastydlá juniorka Kateřina Hladíková, ale zdá se, že to nebylo nic vážného. „Pro jistotu jsme ji drželi v izolaci, nevyla v kontaktu s dalšími jezdci. Ve středu již ale jela na válcích a dnes již na trať,“ prozradil Petr Klouček.

Do premiérového závodu štafet na mistrovství světa se přihlásilo sedm celků. UCI na poslední chvíli změnina počet startujících ze šesti na čtyři. Překvapivě nepojede štafetový závod Nizozemí, USA a Kanada naopak staví dvě družstva. Jasným favoritem na vítězství je kvarteto Belgie, které nastoupí ve složení Daan Soete, Kiona Crabbéová, Alicia Francková a Niels Vandeputte. Na startu pak bude ještě celek Itálie. Čeští trenéři se rozhodli dát důvěru kvartetu ve složení Matyáš Fiala (U23), Michael Boroš (elite), Kristýna Zemanová (U23) a finišmance Kateřině Nash (elite).

 


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný
TOI TOI Cup Kolín
TOI TOI Cup Rýmařov
TO před MČR Mladá Boleslav
MČR Mladá Boleslav

Jednou větou

08.02.2023 - Rekapitulace MS v Hoogerheide 2023 - zdroj YouTube.

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail