Stanislav Kázecký: Na kovářovskou časovku jsme připravili vyhovující a zajímavou trať

Milovníci cyklistiky se sejdou nejprve ve čtvrtek 23. června v Kovářově u Milevska, kde se uskuteční časovka jednotlivců. Boje o nejlepší české a slovenské cyklisty pak vyvrcholí v neděli 26. června silničním závodem jednotlivců v Mladé Vožici a jejím okolí.

Pořadatelé očekávají účast sportovních hvězd Petera Sagana, Zdeňka Štybara či Martiny Sáblíkové. Na startu by neměli chybět ani jezdci domácího ČEZ Cyklo Teamu Tábor či cyklisté původem z Tábora jezdící za hradecký Elkov Kasper – Michael Boroš a bratři Ťoupalíkové. Mediálním partnerem šampionátu jsou Jihočeské týdeníky, které budou na svých stránkách o dění před šampionátem informovat. Novinky a postřehy můžete sledovat rovněž na webu www.jcted.cz. Fanoušci naleznou další informace také na webu www.cyklokros.cz či v sekci MČR silnice na webu Českého svazu cyklistiky. Autorem časovky jednotlivců v Kovářově je někdejší předseda milevského cyklistického oddílu Stanislav Kázecký, který promluvil v rozhovoru pro Jihočeské týdeníky nejen o podobě trati kovářovské časovky, ale také o někdejších úspěších milevské cyklistiky.

Jakým činnostem se věnujete v rámci příprav a následného průběhu šampionátu?

Měl jsem na starosti výběr trati na časovku v Kovářově a drobné organizační věci. Během šampionátu se budu věnovat VIP osobám při jejich návštěvě jak při časovce v Kovářově, tak při závodu v Mladé Vožici.

Jaké jsou největší přednosti tratě časovky v Kovářově? Jak se vám líbí?

Není možné, aby trať vyhovovala všem, a to jak cyklistům, tak pořadatelům, obcím a policii. Ředitel závodu Petr Balogh měl představu, abychom dali dohromady čtyřicetikilometrový úsek, kde by se nepotkávali závodníci na trati. Připravil jsem několik návrhů, které jsem konzultoval s odborníky. Nakonec jsme připravili vyhovující a podle mě zajímavou trať, byť ne v délce 40 kilometrů. To se ukázalo z hlediska bezpečnosti závodníků nemožné. Pokud se podíváme na trať časovek v jiných závodech, určitě není kovářovská trať horší.

Co pro vás znamená konání šampionátu v regionu vašeho milovaného Milevska?

Je to pocta, o kterou se zasloužil vedle Petra Balogha i starosta Kovářova Pavel Hroch. Pro mě je situace specifická ještě tím, že jsem dělal v Milevsku předsedu cyklistického oddílu od roku 1978 do roku 1991, kdy jsem se stal ředitelem ZVVZ. Pak už jsem na vedení oddílu neměl čas a předal jsem funkci Jiřímu Ženíškovi, který v oddílu úspěšně pokračoval. ZVVZ byly dále hlavním sponzorem oddílu. Za dob mého působení na pozici předsedy jsme pořádali mistrovství Československa dvakrát.

Šampionát ale nepořádalo Milevsko v té době naposledy, že?

V červnu 2002 jsme v Milevsku ještě uspořádali mistrovství republiky ve všech disciplínách včetně časovky družstev, která se v té době ještě jezdila. Tehdy časovka startovala na náměstí v Milevsku a jelo se směrem na Zbelítov, přičemž otočka byla u Varvažova na silnici za dvěma mosty přes Otavu a Vltavu. Okruh se jel v okolí Milevska a pro mě osobně je to určitá reminiscence a shodou okolností je to letos i přesně dvacet let od posledního pořadatelství šampionátu.

Na jaké úspěchy milevské cyklistiky nejraději vzpomínáte?

V začátcích oddílu cyklistiky jsme sbírali úspěchy především v cyklokrosu. Naši závodníci měli úspěchy ve většině kategorií jak na mistrovství republiky, tak na mistrovství Čech. Když na začátku 90. let vedl oddíl Jiří Ženíšek, tak jsme patřili mezi nejlepší oddíly v České republice a měli jsme několik mistrů republiky. V našem oddílu závodili reprezentanti, kteří se zúčastnili několika mistrovství světa i olympiády v Soulu.

Jaký je váš vztah k cyklistice? Stále jezdíte rád do kopců?

Do kopců zrovna ne, ale rád na kole jezdím. Od svých 70 let střídám elektrokolo se silničním kolem. Letos jsem byl i na Tenerife, kdy jsme vyjeli na Pico del Teide. Loni jsem vyjel na Mont Ventoux a na takové cesty využívám elektrokolo. Samozřejmě sleduji dění jak v české cyklistice, tak v té mezinárodní. Rád se dívám na Giro a vždy se těším na Tour de France, které jsem se několikrát osobně zúčastnil jako host společností Škoda Auto a T-Mobile.

Josef Janda


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný
TOI TOI Cup Kolín
TOI TOI Cup Rýmařov
TO před MČR Mladá Boleslav
MČR Mladá Boleslav

Jednou větou

08.02.2023 - Rekapitulace MS v Hoogerheide 2023 - zdroj YouTube.

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail