Česky English

Martin Matějček – Na trať mistrovství světa v Táboře koukáme doma z okna

Zda se našim juniorům podaří navázat na loňské vynikající výsledky Adama Ťoupalíka a Romana Lehkého, ukážou teprve až první velké závody v zahraničí. Každopádně pro jezdce ČEZ CT Tábor může být jeho výkon a vítězství v Lošticích velkým povzbuzením do další práce.Jak se závod vyvíjel z tvého pohledu? Slovák Ulík jezdil dlouho vepředu sám.
Na začátku jsme byli spolu, ale bohužel jsem udělal chybu na těch schodech. Pozdě jsem seskočil, nezvedl jsem kolo a spadl mi řetěz. Takže jsem se dostal do skupinky za Ulíkem. Potom jsem se cuknul, dojel si ho a v závěru jsem měl více sil.

Vloni jsi neměl moc dobré výsledky. Co jsi před touto sezonou dělal lépe?
Celé prázdniny jsem se na to připravoval, nenechal jsem nic na poslední chvíli. Je to určitě i o štěstí a taky je důležité si všechno srovnat v hlavě. Uvidíme, co bude dál, máme za sebou teprve první závod.

Mistrovství světa je pro tebe asi velká motivace. Táta říkal, že na trať koukáte doma z okna.
Určitě se toho chci zúčastnit a zajet dobrý výsledek. Motivace to je v každém případě obrovská.

Tvůj program pro nadcházející sezonu je asi jasný.
Seriály TOI TOI Cup a světový pohár, nejbližší velký cíl je mistrovství Evropy, potom republika v Milovicích a mistrovství světa doma v Táboře.


Text a fotka: Martin Bali-Jenčík


< Zpět

Jednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail