TOI TOI Cup pokračuje na jihu Čech dvěma závody

Cyklokrosová sezona je v plném běhu, prakticky každý týden se jede závod Světového poháru, jezdí se mezinárodní závody po celé Evropě i USA a pokračuje pochopitelně i domácí TOI TOI Cup. O tomto víkendu se uskuteční čtvrté a páté pokračování a oba podniky je jedou na jihu Čech. Nejprve v sobotu 12. listopadu závod kalendáře UCI C2 ve Veselí nad Lužnicí a o den později v neděli 13. listopadu národní závod pro kategorie žáci, žákyně, kadeti, kadetky v Chýnově.

Pro závod ve Veselí nad Lužnicí se číslo přihlášených blíží 400 závodníků a závodnic. Bez dvouset metrů tříkolometrový okruh slibuje krásnou podívanou plnou technických pasáží. První startovní výstřel padne v sobotu 12. listopadu v 9:10 hodin a pořadatelem je Cyklistický klub Jihočeské naděje z.s. Na jeho startu budou všechny kategorie - pro muži elite a U23, ženy elite a juniory jde o podnik kategorie C2, pro mládežnické kategorie pak národní závod.

Trať zaznamenala od loňského roku drobné úpravy. Zejména kvůli bezpečnosti a atraktivitě pro diváky. „Malé úpravy tratě se odehrály v rámci generálky - na MČR mládeže jsme upravili a zpřehlednili nájezd do terénu. Dále jsme letos přidali nový úsek hned za umělými překážkami. V přední části se okruh zpřehlednil tak, aby se pro diváky jednalo o co nejlepší podívanou,“ odhalil ředitel závodu Radek Bechyňský.Trať si pochvalují i samotní závodníci. Mezi nimi je i Kristýna Zemanová, která se vydá potřetí obhájit titul v kategorii žen:

„Já mám jižní Čechy moc ráda, moc se mi tam líbí,  takže se na jih vždy ráda vracím. Na trať ve Veselí mám dobré vzpomínky, závodila jsem tam dvakrát, dvakrát jsem vyhrála, takže i díky tomu se pak ta trať a celý závod člověku vryje do paměti. Doufám, že právě sobota ve Veselí bude jednou z těch lepších a úspěšných v rámci sezony a že zopakuji ty výsledky z minulých let.“

Dopoledne bude patřit mladým nadějím v žákovských kategoriích, dále odstartují kadeti a kadetky, junioři a juniorky. „Já jsem určitě za to, aby mladé naděje typy těchto závodu jezdily. Rozhodně je fajn, aby mladí cyklisté kombinovali všechny druhy cyklistických disciplín. V zásadě bych všem doporučila, aby jezdili na závody, protože to je to, co nás všechny může posouvat,“ shrnula Zemanová.Svou účast za pět minut dvanáct potvrdil také průběžný vedoucí závodník Toi Toi Cupu Adam Ťoupalík, vedle kterého se na start postaví také polský jezdec Marek Konwa nebo táborský odchovanec Šimon Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor).

ČT sport bude z těchto závodů vysílat třicetiminutový záznam 17. listopadu od 15:20 a o den později stejné v 10:05.

V Chýnově se cyklokros pojede premiérově a na jezdce čeká nový hodně náročný okruh dlouhý dva a půl kilometru, který postavili pořadatelé z Cykloklub Chýnov.

FOTO: organizační týmy závodů


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný
TOI TOI Cup Kolín
TOI TOI Cup Rýmařov
TO před MČR Mladá Boleslav
MČR Mladá Boleslav

Jednou větou

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail