TOI TOI Cup #2 Louny – Duo Skála Boroš opět deklasovalo své soupeře

Lounská klasika na velodromu měla v prvních pěti kategoriích stejné vítěze jako Loštice minulou sobotu: žák Tomáš Ježek (IVAR CS - Author Team), kadetka Elizabeth Ungermanová (KC Kooperativa SG Jablonec nad Nisou), kadet Jan Gavenda (Nutrend Specialized Racing), žena Martina Mikulášková (TJ Stadion Louny) a junior Martin Matějček (ČEZ CT Tábor). Pouze v mužích se otočilo pořadí na prvních dvou místech, tentokrát vyhrál Jakub Skála před Michaelem Borošem (oba ČEZ CT Tábor).Jak nás v týdnu informoval ředitel závodu Milan Chrobák, tak to taky dopadlo. Skutečně se vyplnila předpověď počasí a bylo slunečno, i když po poledni se obloha zlověstně zatáhla a lehce se ochladilo. Mechanici měli málo práce a diváci si v suchu a teple užili závody cyklokrosařek a cyklokrosařů šesti kategorií. Trať byla technická a rychlá, ale rozhodovala trénovanost a fyzická dispozice. A také jeho závodnice a závodníci TJ Stadion Louny uspěli.

V Lounech se jezdí na ustáleném okruhu. Zázemí se startem a cílem je na letitém cyklistickém velodromu, ze kterého se přejíždí kolem pole, tentokrát kukuřičného, do háječku.

V úvodní kategorii žáků (32 účastníků) se na stupních vítězů opakovalo pořadí z Loštic. Pro druhé letošní prvenství si dojel Tomáš Ježek (IVAR CS - Author Team), který porazil Jakuba Hníka (KAH Sport Vrchlabí) a Jakuba Ťoupalíka (ČEZ CT Tábor).

V kadetkách (21 účastnic) nenechala o své suverenitě znovu nikoho na pochybách Elizabeth Ungermanová (KC Kooperativa SG Jablonec nad Nisou), vnučka trenéra a manažera Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav Antonína Ungermana. Druhá byla Tereza Vaníčková a třetí Celestýna Součková (ČEZ CT Tábor), pro kterou to byla vůbec první pohárová bedna.

V závodě kadetů (27) opět zazářil talentovaný Jan Gavenda (Nutrend Specialized Racing), svěřenec Viktora Zapletala. Druhý skončil David Honzák (KC Kooperativa SG Jablonec nad Nisou) a třetí Tomáš Bárta (Stevens Bikes – Emilio Sport).

Kategorie žen (19) je doménou domácí Martiny Mikuláškové (TJ Stadion Louny). Poprvé letos v terénu startovala malá nadaná bojovnice Nikola Nosková (KC Kooperativa SG Jablonec nad Nisou), která na sebe v letní sezoně výrazně upozornila svými skvělými výsledky na silnici. Před týdnem zajela skvělou čtvrtou příčku na mistrovství světa mezi juniorkami ve Španělsku. Na třetím místě dokončila závod Jana Czeczinkarová (Big Shock Team o.s.).

Mimochodem celkem v Lounech startovalo 40 dam, tedy 21 kadetek a žaček a 19 juniorek a žen! Vzrůstající zájem o cyklokros mezi něžným pohlavím je velice potěšitelný fakt. A to ještě ve startovním poli chyběla po operaci zlomeného zápěstí se zotavující Pavla Havlíková.

Závod juniorů (27) hodnotíme jako nejdramatičtější klání dnešního dne. Nakonec opět zvítězil Martin Matějček (ČEZ CT Tábor), i když tentokrát musel soutěžit s jinými soupeři. Až v závěru udolal prvoročáka Romana Bence (Stevens Znojmo), pro pomyslný bronz si dojel jako o život bojující domácí Josef Bařtipán (TJ Stadion Louny).

Martin Matějček: „Romanovi jsem v posledním kole nastoupil z háku na té dlouhé rovině a on už to nevydržel. Určitě to bylo těžší než ten první závod v Lošticích. Tam to bylo spíše technické, tady je to rychlá trať. Na začátku jsme nasadili vysoké tempo, ale když rozhodčí ukázal ještě sedm kol, musel jsem si trochu orazit, jinak bych to nevydržel až do cíle. Pak jsme odjeli s Romanem a Jonášem Březinou. Jonášovi spadl řetěz, tak jsme tam zůstali s Romanem. Teď máme od pondělí do středy repre soustředění v Táboře, příští víkend je Uničov a Náměšť, no a potom už světový pohár ve Valkenburgu.“

Hlavní kategorie mužů U23 a elite (44) čítala 43 Čechů na startu a jednoho cizince – starého známého Joachima Parba z Dánska. Ten v závěru zlověstně mířil ukazováčkem směrem k rozhodčím, i když se přitom lišácky smál. Sudí po úvodních dvou extrémně rychlých okruzích stanovili počet kol na dvanáct, ale pak se zpomalilo, takže čas vítěze byl 1:08:01 h. Nakonec se ukázalo, že deset kol by bohatě stačilo jak závodníkům tak i divákům.

Ve startovním poli chyběl tradiční pohárový účastník Ondřej Bambula (ČEZ CT Tábor), který má přetrvávající problémy s kolenem. Nestartoval ani Vojtěch Nipl, odchovanec lounské cyklistiky. Jeho otec nám prozradil, že v závěru loňské sezony měl Vojta lymskou boreliózu, na kterou se ale přišlo až v létě. Vojta se v Lounech ovšem přece jen objevil. Zastavil se v rámci tréninku na silnici a rozhodně nám oznámil: „V Uničově už jedu!“

V Lounech se po hodně dlouhé době představila další dvě známá jména. Jednačtyřicetiletý Jirka Pospíšil (KC Kooperativa SG Jablonec nad Nisou) jel cyklokros asi po osmi letech a bral tři body za 28. příčku a hned za ním se umístil bratr Radka Šimůnka Danny (Prodoli Racing Team).

Závod se stal opět two-men show Jakuba Skály a Michaela Boroš a (oba ČEZ CT Tábor). Ještě ve druhém kole jim chvíli stačil Tomáš Paprstka (Remerx Merida Team Kolín), který pak jezdil až do cíle osamoceně na třetím místě, a odčinil tak debakl z Loštic. Čtvrtý kroužil Vladimír Kyzivát (Johnson Controls AŠ MB), a pátý skončil Matěj Lasák (Max Cursor), který se v úvodu postaral o tak ostrý start do závodu.

Michael Boroš:
„V předposledním kole jsem trefil strom levou stranou. Uvidíme, jaké to bude mít následky, ale doufám, že to dobře dopadne. Teď mě rameno bolí, snad mi v nemocnici řeknou, že je to jen naražené. Dnes jsme si zase udělali svůj závod, nakopli to hned od začátku a jeli. Na ten závěr a spurt jsem už neměl sílu, s tou rukou bych to nezvládl.“

Jakub Skála:
„Dnes to nebylo tak jako Lošticích, kde jsme oba jeli na špici hned od začátku. Tentokrát to nejdříve rozjel Matěj Lasák, pak se přidal Tomáš Paprstka, který nám dělal malinko problémy. Potom mu ale trošku došlo a naše tempo neakceptoval. Spokojenost je, ale v podstatě to o ničem nevypovídá. Uvidí se až na prvním svěťáku. Dneska jsme se v závěru s Michalem na ničem nedomlouvali. On měl v závěru smůlu, narazil ramenem do stromu. Do cílové rovinky jsem jel ze špice a to rozhodlo.“


TOI TOI Cup 2014/15 pokračuje příští sobotu v Uničově a v neděli v Náměšti na Hané.


Výsledky TOI TOI Cup #2 Louny

Fotogalerie na Cyklokros.cz

Šot z Televizních novin České televize

Reportáž na ČT Sport (30 min)


Text a fotky: Martin Bali-Jenčík


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný
TOI TOI Cup Kolín
TOI TOI Cup Rýmařov
TO před MČR Mladá Boleslav
MČR Mladá Boleslav

Jednou větou

08.02.2023 - Rekapitulace MS v Hoogerheide 2023 - zdroj YouTube.

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail