Medailová naděje se jmenuje Zemanová

Česká sestava na letošním cyklokrosovém světovém šampionátu v nizozemském Hoogerheide příliš vyhlídek na stupně vítězů neskýtá. Přesto medailovou naději lze v naší výpravě najít. Jmenuje se Kristýna Zemanová a na startu bude v neděli v závodě žen kategorie U23. To, že patří k medailovým adeptkám potvrdila na posledním závodu seriálu Světového poháru, když v Besanconu ve Francii skončila mezi závodnicemi této kategorie na třetím místě.

Již dnes si naostro vyzkoušel okruh, i když jej jedenkrát, když byla členkou české štafety a mezi závodnice do 23 let patřila k nejlepším. A jaké měla ze závodu dojmy? "Je to strašně těžký a obrovskou roli tady hraje i vítr, protože to jsou vážně strašné poryvy. Co se neděle týká, bude to určitě chtít jet v nějaké skupině. Je to strašně zrádné. Každopádně ten okruh je vážně poctivý a síly dochází hodně rychle. Mám teď do neděle o čem přemýšlet, abych věděla, jak s tím naložit a s čím do toho závodu nastupovat. Každopádně jsem moc ráda, že jsem si to mohla dnes vyzkoušet, protože mám alespoň nějakou představu, jaké to bude," řekla ještě udýchaná v cíli.

Je jasné, že v závodě roku, bude potřeba si dobře rozložit síly, protože lze očekávat podobné povětrnostní podmínky. "Určitě to bude o tom rozložit si dobře síly, na druhou stranu ale také vím, že ty holky nebudou na nic čekat a pojedou hned od začátku, takže teď se to ve mně trošku mele, protože to chci samozřejmě zkusit s nimi a být tam vepředu. Uvidíme, jak to bude v neděli vypadat. Každopádně ten, kdo bude mít v závěru nejvíce sil, z toho bude těžit."

Podle posledních výkonů, se zdá, že dvojnásobná česká šampionka formu načasovala dobře. "To je těžké ale říci, je trochu ošemetné to posuzovat podle jednoho odjetého okruhu, ale cítím se v tréninku dobře a myslím, že ty tréninky šly tak, jak měly. Věřím, že se mi podařilo tu formu načasovat, takový standard si držím po celou sezonu, tak jen doufám, že v tu neděli si všechno sedne. Dobře se vyspím i najím a budu moci všechno to své snažení zde zúročit."

Již po domácím šampionátu v Mladé Boleslavi závodnice týmu Brilon Racing team MB říkala, že na mistrovství světa by v super den mohla klapnout bedna, ale naopak může být ráda třeba i za desítku. "A platí to i nyní. Ovšem konkurence je vážně obrovská a jsou tam hrozné silné holky ročníku 2004. Sice odešly ty opravdu úplně top do elitní kategorie a zůstala tam z nich jen Nizozemka Shirin van Anrooijová, ale myslím, že i bez Puck Pieterseové a Fem van Empelové to bude strašně těžký závod a o pódium tam bude bojovat hrozně moc holek. Když se to sejde, může to být hezké, ale když bude něco malinko chybět, tak vím, že budu náležitě potrestaná, protože tady se zkrátka každý nedostatek ten den trestá," ví teprve devatenáctiletá česká naděje.

Do závodu však půjde s čistou hlavou, strašák v podobě školy Gymnázium Dr. Josefa Pekaře zažehnala. "Naštěstí se to všechno povedlo a pololetí mám úspěšně za sebou a uzavřené mám všechny známky, které jsem měla mít. I tu matiku jsem nějak obstojně zvládla. I když byla za čtyři, ale zvládla. Na druhou stranu jsem měla zhruba 300 zameškaných hodin za pololetí a z ostatních předmětů jedničky a dvojky, takže to bylo docela dobré. Matika však byla velkým strašákem, z té jsem měla větší stres než ze všech závodů v sezoně dohromady, protože u nás na škole je opravdu přísná. Jsem vážně ráda, protože ze mě tohle trošku spadlo. Už mám hotovou i maturitní práci a chybí mi jen zpracovat všechny ty otázky, dodělat to a začít se trošku učit," říká spokojeně.

A k závodu štafet se moc vyjadřovat nechtěla. "Je to prostě sport. V týmu nás bylo šest, každému se nějak jelo a nějak se cítil. Určitě na sebe nebudeme koukat nějak vražedně. Přijímáme to tak, jak to je. Myslím, že pro každého z nás je přece jen důležitější ten individuální závod, který každého z nás čeká až během nadcházejícího víkendu," doplnila Zemanová.


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný
TOI TOI Cup Kolín
TOI TOI Cup Rýmařov
TO před MČR Mladá Boleslav
MČR Mladá Boleslav

Jednou větou

08.02.2023 - Rekapitulace MS v Hoogerheide 2023 - zdroj YouTube.

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail