Česky English

Martina Mikulášková – Na první desítku výkonnost určitě mám

Úřadující mistryni republiky a závodnici TJ Stadion Louny jsme letos poprvé vyzpovídali na úvodním TOI TOI Cupu v Lošticích, nyní už má za sebou i mezinárodní závody. V Jabkenicích už je tradiční účastnicí.Jak se ti v Jabkenicích líbilo?
Trať se mi dnes líbila, více než vloni, kdy se to jelo obráceně. Jelo se mi dobře. Čekala jsem, až mě dojedou kadeti. Ale nepovedlo se mi udržet se, protože oni překážky přeskakovali na kole a já je přebíhala. První kadet mi teda ujel a já se snažila, aby mě nedostihli ti další. Ale závodit s kadety je dobrý trénink, protože oni mi nasimulují mnohem těžší podmínky a pak se to dá přirovnat k závodům venku, kde je konkurence v ženách mnohem tvrdší.

Jak jsi spokojena se svými dosavadními zahraničními starty?
Poprvé jsem jela před čtrnácti dny v Holandsku, kdy jsem skončila šestá. S tím jsem byla celkem spokojená. Minulý týden jsem byla na svěťáku ve Valkenburgu, kde se mi to teda moc nepovedlo, protože v prvním kole jsem se smotala a spadla z asi osmnáctého místa někam ke třicítce. Když jsem to v dalším okruhu sjela zpátky, spadl mi řetěz a zase jsem se vrátila zpátky na to třicáté místo. Pak už jsem měla jen kolo a půl do cíle a to jsem se stačila probojovat jen na osmnáctou příčku. Myslím, že mám určitě na víc. Na tu první desítku tam ta výkonnost určitě je.

Blíží se mistrovství Evropy v Německu. V jakém jsi tedy rozpoložení?
Ten svěťák mi trošku zkazil náladu, ale tady jsem si malinko spravila chuť. Jeden závod určitě nedělá celou sezonu. Připravuju se teď na dosažení co nejlepších výsledků na mistrovství Evropy a dalších svěťácích.


Text a fotka: Martin Bali-Jenčík


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail