Česky English

České naděje na ME 2014 v Lorschi

Na evropský šampionát v Německu konající se už tuto sobotu bylo nominováno 19 závodnic a závodníků. Jaké mají šance?

To pro stránky Českého svazu cyklistiky shrnul reprezentační trenér Stanislav Bambula: "Věřím v nějakou medaili. Velmi dobře jezdí mezi ženami Pavla Havlíková, výborně se prezentují mladé závodnice Martina Mikulášková, Nikola Nosková a Vendula Kuntová. Silná je celá trojice mužů U23."

Tři z nadějí jsme se zeptali na jejich ambice na TOI TOI Cupu v Hlinsku.

Martina Mikulášková:
„Ráda bych se umístila na bedně. Jedu naposledy v kategorii juniorek do dvaadvaceti let. Myslím si, že šanci mám. Na svěťáku ve Valkenburgu se mi sice moc nedařilo, ale pořád jsem ve své kategorii patřila na medailovou pozici. Jediná konkurentka, která by mě mohla ohrozit, je Sabrina Stultiens z Holandska. Je stejně stará jako já, ale jezdí líp. Může mi to ovšem sednout, uvidíme. V Lorschi jsme byli vloni na závodech s Vojtou Niplem. Dojela jsem třetí v ženách. Trať mi sedí, je technická. Bylo bláto, a to by mi tentokrát taky nevadilo.“

Jakub Skála:
„Bylo by dobré nějaké medailové umístění. Myslím, že není úplně nereálné.“

Vojtěch Nipl:
„Na mistrovství Evropy bych se chtěl ukázat. Po nemoci se cítím čím dál tím lépe, ale až velké mezinárodní závody ukážou, jaká ta forma skutečně je.“


Text a fotka: Martin Bali-Jenčík


< Zpět

Jednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail