Česky English

Domácí chtějí z mistrovství světa tři medaile

Nizozemský kouč Johan Lammerts předpokládá, že jeho svěřenci by měli nasbírat v Hoogerheide tři cenné kovy: “Budu velmi spokojený, pokud to bude včetně zlaté medaile.“ Vloni v Louisville vybojovali oranžoví tři trikoty světových šampiónů a podle Lammertse není podobný scénář vyloučený ani tentokrát.


Bývalý vítěz silničního monumentu Kolem Flander si je jistý, že Nizozemí má šanci na medaile v kategoriích žen a mužů U23 a elite.

“Je to možné i v juniorech, protože Joris Nieuwenhuisen a Pascal Eenkhoorn už zajeli velmi dobré závody, ale na druhou stranu je tady silná konkurence Belgičanů a lídra světového poháru Adama Ťoupalíka.”

V kategorii U23 bude pozornost zaměřena hlavně na favorizovaného Mathieu van der Poela. “Svým prvním místem ve světovém poháru dokázal Mathieu, že může bojovat o posty nejvyšší dokonce i jako prvoročák. Jeho bratr David a obhájce titulu Mike Teunissen jsou také závodníci, kteří se umí prosadit vysoko. Ovšem i tady bude vlámská konkurence hodně tvrdá.”

Nikoho asi nepřekvapí, že Marianne Vos bude opět favoritkou na zlatou medaili. Lammerts dál komentuje: “Ale Katherine Compton ji letos dokonce několikrát porazila a bude těžkou soupeřkou. Vždycky je to hodně napínavé, když spolu obě závodí.”

Vloni Lars van der Haar překvapil celý svět ziskem bronzové medaile. Od té doby vyhrál mnoho závodů světového poháru a vede celkovou klasifikaci i žebříček UCI. “Lars je kandidátem na medaili, ale protivníků bude mít mnoho. Další náš reprezentant Thijs van Amerongen má dosud velmi dobrou a stabilní sezonu, a mladý Corné van Kessel dokázal také několikrát překvapit.”

Lammerts nepotvrdil, zda zaplní plnou soupisku (až 7 míst, pokud Van der Haar vyhraje světový pohár, což je ovšem více než pravděpodobné), ačkoli ne všichni kandidáti startu zatím splnili kvalifikační kriteria. “Rozhodneme se až po finále světového poháru v Nommay, tedy týden před šampionátem,” dodal pro oficiální stránky MS 2014 v Hoogerheide.


(mbj)


Fotka: Michal Sváček, MF DNES


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail