Česky English

V Nommay vyvrcholí světový pohár 2013/14

Tuto neděli se ve francouzské Nommay jede poslední závod světového poháru v cyklokrosu, jenž rozhodne o konečném pořadí v jednotlivých kategoriích. Ačkoli v mužích elite budou chybět Sven Nys, který se již soustředí na obhajobu titulu mistra světa, a Zdeněk Štybar, jedná se o nejnabitější světový pohár sezony. V předběžné startovní listině figuruje 78 jmen z 18 zemí.


Nominace české reprezentace:
Muži elite - Bambula Ondřej, Bína Martin, Hekele Emil, Kyzivát Vladimír, Malík Michal, Petruš Lubomír, Šimůnek Radomír

Ženy - Havlíková Pavla, Kukulová Martina, Mikulášková Martina

Muži do 23 let - Boroš Michael, Nipl Vojtěch, Paprstka Tomáš, Pokorný Karel, Skála Jakub

Junioři - Dejmek Martin, Kunt Lukáš, Matějček Martin, Lehký Roman, Šírek Adrian, Ťoupalík Adam

Z českých závodníků má největší šance Adam Ťoupalík v kategorii juniorů, který momentálně vede s náskokem 25 bodů před Belgičanem Yanickem Peetersem a tento závod pojede již v bílém dresu lídra závodu. Na celkové vítězství mu teoreticky stačí dojet na 4. místě.

V kategorii U23 jsou nejvýše postaveni Michael Boroš na 11. a Tomáš Paprstka na 12. místě. Celkové prvenství má již jisté Nizozemec Mathieu van der Poel.

V kategorii žen si nejlépe vede zatím celkově 8. Pavla Havlíková, druhou nejlepší Češkou je Martina Mikulášková na 12. místě. I tady je již vítězka celkové klasifikace jasná – Američanka Katie Compton.

V kategorii elite je zatím na 11. místě Martin Bína, na 25. místě Lubomír Petruš a na 27. místě Ondřej Bambula. Celkové klasifikaci vévodí Nizozemec Lars van der Haar a jen hodně velká smůla by ho mohla připravit o konečný triumf.
 
Na kompletní pořadí v jednotlivých kategoriích po závodě v Římě a seznam přihlášených závodnic a závodníků pro Nommay (Entries) se můžete podívat na stránkách UCI.

Závod světového poháru v Nommay můžete sledovat v České televizi na ČT Sport.

Přímý přenos závodu mužů elite začíná v neděli 26.1.2014 ve 14:55 a po tomto přenosu následuje od 16:20 hodin záznam závodu žen.

(mbj)

Fotka: Michal Sváček, MF DNES


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail