Ondřej Bambula předčasně ukončil sezónu

Českého reprezentanta a závodníka ČEZ CT Tábor potkala velká smůla a zrovna v sezóně, kdy se koná mistrovství světa na domácí půdě. Dnes nám podal obšírné vysvětlení ke svým trablům a dalším plánům. Každopádně mu přejeme brzké uzdravení a návrat na závodní tratě.

"Ač nerad, musím poslat do světa zprávu o tom, že jsem donucen ze závažných zdravotních důvodů předčasně ukončit sezónu.

Počátek mých problémů spočíval v bolesti, křečích a neprokrvení levé nohy a s nimi spojené bolesti zad. Podezření na vyhřezlou plotýnku či skřípnutý nerv se po pár vyšetřeních změnilo na konečnou diagnózu spočívající v neprůchodnosti tepny a z toho plynoucí neprokrvení levé nohy. Dle MUDr. Karla Novotného se jedná o pozůstatek z některých dřívějších pádů.

Problém s chladnou nohou jsem pozoroval už celé léto, ale neomezovalo mě to. Až po prvním TOI TOI Cupu v Lošticích jsem byl 14 dní téměř neschopen jakéhokoliv pohybu, i samotná chůze mi činila problémy. Křeče do nohy při jakémkoli pohybu byly na denním pořádku, takže následovala řada vyšetření, od chirurgie přes ortopedii až na neurologii, ale výsledky neukazovaly na žádný problém, ani magnetická rezonance nebyla pozitivní.

Po měsíci hledání příčiny mého zranění jsem se dostal do cévní ambulance, kde bylo zjištěno, že nemám tep v levé noze. Další vyšetření v táborské nemocnici (CT angiografie) ukázalo místo, kde je tepna neprůchodná. S touto diagnózou jsem byl předán do pražské Fakultní nemocnice Motol. Zde jsem se po dvou měsících nejistoty a nekonečného čekání konečně dozvěděl, co a jak se mnou bude dál. Jedinou možností je operativní řešení, které má mnoho variant. Řešili jsme zejména termín operace, ale hlavní byla doba rekonvalescence po operaci, která v mém případě bude minimálně 6 týdnů. I když jsme hledali termín do Vánoc, mistrovství světa v Táboře bych stejně nestihl. Nakonec jsme se domluvili na termínu 13. ledna. Budu mít dost času se dát do kupy a od jara začít přípravu na novou sezónu.

Momentálně jsem se přesunul na pozici asistenta. Snažím se pomáhat v rámci oddílu mladým závodníkům, kteří se připravují na mistrovství republiky v Milovicích. Přes vánoční svátky bych chtěl pomáhat reprezentaci ČR na světovém poháru v Zolderu a vyzkoušet si tak druhou stranu mince, případně se zúčastnit jako divák. Zdali pojedu i na MČR do Slaného, zatím nevím. Nejspíš ne, protože budu v pondělí nastupovat do nemocnice, tak abych byl 100% v pořádku. A co bude potom? To nikdo neví, necháme se překvapit."(mbj)


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný
TOI TOI Cup Kolín
TOI TOI Cup Rýmařov
TO před MČR Mladá Boleslav
MČR Mladá Boleslav

Jednou větou

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail