Česky English

Ondřej Bambula předčasně ukončil sezónu

Českého reprezentanta a závodníka ČEZ CT Tábor potkala velká smůla a zrovna v sezóně, kdy se koná mistrovství světa na domácí půdě. Dnes nám podal obšírné vysvětlení ke svým trablům a dalším plánům. Každopádně mu přejeme brzké uzdravení a návrat na závodní tratě.

"Ač nerad, musím poslat do světa zprávu o tom, že jsem donucen ze závažných zdravotních důvodů předčasně ukončit sezónu.

Počátek mých problémů spočíval v bolesti, křečích a neprokrvení levé nohy a s nimi spojené bolesti zad. Podezření na vyhřezlou plotýnku či skřípnutý nerv se po pár vyšetřeních změnilo na konečnou diagnózu spočívající v neprůchodnosti tepny a z toho plynoucí neprokrvení levé nohy. Dle MUDr. Karla Novotného se jedná o pozůstatek z některých dřívějších pádů.

Problém s chladnou nohou jsem pozoroval už celé léto, ale neomezovalo mě to. Až po prvním TOI TOI Cupu v Lošticích jsem byl 14 dní téměř neschopen jakéhokoliv pohybu, i samotná chůze mi činila problémy. Křeče do nohy při jakémkoli pohybu byly na denním pořádku, takže následovala řada vyšetření, od chirurgie přes ortopedii až na neurologii, ale výsledky neukazovaly na žádný problém, ani magnetická rezonance nebyla pozitivní.

Po měsíci hledání příčiny mého zranění jsem se dostal do cévní ambulance, kde bylo zjištěno, že nemám tep v levé noze. Další vyšetření v táborské nemocnici (CT angiografie) ukázalo místo, kde je tepna neprůchodná. S touto diagnózou jsem byl předán do pražské Fakultní nemocnice Motol. Zde jsem se po dvou měsících nejistoty a nekonečného čekání konečně dozvěděl, co a jak se mnou bude dál. Jedinou možností je operativní řešení, které má mnoho variant. Řešili jsme zejména termín operace, ale hlavní byla doba rekonvalescence po operaci, která v mém případě bude minimálně 6 týdnů. I když jsme hledali termín do Vánoc, mistrovství světa v Táboře bych stejně nestihl. Nakonec jsme se domluvili na termínu 13. ledna. Budu mít dost času se dát do kupy a od jara začít přípravu na novou sezónu.

Momentálně jsem se přesunul na pozici asistenta. Snažím se pomáhat v rámci oddílu mladým závodníkům, kteří se připravují na mistrovství republiky v Milovicích. Přes vánoční svátky bych chtěl pomáhat reprezentaci ČR na světovém poháru v Zolderu a vyzkoušet si tak druhou stranu mince, případně se zúčastnit jako divák. Zdali pojedu i na MČR do Slaného, zatím nevím. Nejspíš ne, protože budu v pondělí nastupovat do nemocnice, tak abych byl 100% v pořádku. A co bude potom? To nikdo neví, necháme se překvapit."(mbj)


< Zpět

Jednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail