Česky English

Zdenek Štybar bez cyklokrosu v prosinci a lednu

Úřadující mistr světa se v prosinci a lednu 2015 nezúčastní žádných závodů. Toto rozhodnutí učinil včera po dohodě se svým týmem Omega Pharma – Quick Step.

“Jsem velmi zklamán, že se nepostavím na start žádného ze závodů,” vysvětlil Zdeněk Štybar na týmových stránkách. “Bylo to velice emocionální rozhodnutí, protože je to poprvé, co vynechávám cyklokros. Ale popravdě řečeno, nejsem v dostatečné kondici, abych se takových závodů mohl zúčastnit. Stále se zotavuji ze zranění pravého ramene. Rehabilitace pokračuje dobře, ale stále to není bez bolesti. Můžu jezdit na silnici, pokud se vyvaruji špatného asfaltu a děr, ale na jízdu v terénu to není. Nemůžu nosit kolo na zraněném rameni. Cyklokros je technicky náročný sport a vyžaduje plnou kontrolu nad kolem. Kvůli zranění nemůžu dělat potřebná speciální cvičení. Proto jsem se rozhodl rezignovat na cyklokros.”

"Je mi to líto, a zvlášť kvůli fanouškům, kteří mi fandí při závodech, a také kvůli mému podpůrnému cyklokrosovému týmu, se kterým léta spolupracuji a sdílím radost při závodech,” pokračuje Zdeněk. "Každý ví, jak moc miluji tento sport, ale byl by to příliš velký risk.”

“Pro Zdeňka to nebylo lehké rozhodnutí,” řekl týmový doktor Yvan Vanmol. “Ale musíme být realisty a faktem je, že teď není Zdeněk fyzicky připraven na cyklokros. Takové zranění vyžaduje tři měsíce rehabilitace, předtím než můžete znovu nabýt kompletní funkční mobilitu a sílu ve svalech ramene. Nechceme riskovat, že se problémy vrátí. Prioritou je, aby se stoprocentně doléčil, a potom budeme pracovat na základech pro příští sezonu. Jedním z cílů je být připraven na špičkové úrovni pro jarní klasiky na pavé, které vyžadují sílu v ramenních svalech."

Zdeněk také komentoval možnost své účasti na mistrovství světa v Táboře 1. února.

“Myslím, že bude velmi obtížné, abych se postavil na start," řekl Zdeněk Štybar. "Kdyby se závod konal v jiné zemi, už bych to dávno vzdal. Ale šampionát se koná v Táboře, doma v České republice. Tam jsem se stal poprvé mistrem světa a mám na to výjimečné vzpomínky. Dosud to byl vrchol mé kariéry. Nicméně rozhodnutí jsem odložil až do půlky ledna, a vše bude záviset, jak se budu cítit a v jakém stavu bude mé rameno. V tuto chvíli je šance na start velmi malá."

 

Zdroj: oficiální stránky Omega Pharma – Quick Step

 

(mbj)


< Zpět

Jednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail