Česky English

Češi v Itálii

V neděli a pondělí se na jihu Evropy konaly mezinárodní závody, ve kterých se na předních příčkách umístili i čeští reprezentanti.

V neděli v Rossano Venetu (C2) vyhrál Belgičan Vincent Baestaens před svým krajanem Jensem Vandekinderenem a domácím Gioelem Bertolinim. Čtvrtý byl Radomír Šimůnek.

V pondělí se jelo ve Fae' Di Oderzo (C2). Zvítězil opět Baestaens, druhý skončil Gioele Bertolini a třetí Francouz Francis Mourey. Na šesté příčce dojel Vojtěch Nipl.

Jezdec Bohemia Cycling Track Teamu k tomu na svých stránkách uvedl:
„Do včerejšího závodu v Itálii jsem šel lehce nervózní. Jako každý závodník rád bojuji o první příčky, ale po opravdu nevydařeném závodě na Toi Toi Cupu v Kolíně bylo mé sebevědomí lehce nakouslé.

Nicméně po vynikajícím startu a prvním kole, kde jsem se celkem v klidu pohyboval v samotném čele závodu, jsem se uklidnil a byl si jistý, že to tentokrát dopadne daleko lépe. A také se tak stalo.

Konečné 6. místo na silové blátivé trati s konkurencí jako například Francis Mourey nebo Marco Aurelio Fontana je pro mě velkým zadostiučiněním.

Příští závod mě čeká v Milovicích, kde se koná další pokračování Toi Toi Cupu.“

Výsledky na stránkách UCI

Vincent Baestaens absolvoval uplynulé dva víkendy čtyři zahraniční závody kategorie C2 a všechny vyhrál. (Pobrezová, Ternitz, Rossano Veneto, Fae' Di Oderzo) V červenci absolvoval v Paříži operaci tepny v levém stehně, poté co se ta první nepovedla. Začátek sezony se mu tím posunul a rozhodl se začít 29. listopadu na Slovensku a v Rakousku a Itálii, kde se přece jen sbírají body lépe než doma v Belgii.


(mbj)


< Zpět

Jednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail