TOI TOI Cup #10/7 Milovice – Největší ovace sklidila Kateřina Nash

Vítězi desátého TOI TOI Cupu pro mládežnické kategorie a ženy a současně mistry České republiky 2014 se stali: žák Tomáš Dudek (Remerx Merida Team Kolín), kadetka Elizabeth Ungermanová (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.), kadet Jan Gavenda (Nutrend Specialized Racing), junior Jonáš Březina (Kola BBM.cz) a žena Kateřina Nash (Team Luna). Předposlední – sedmý - TOI TOI Cup pro muže elite a U23 vyhrál Michael Boroš (ČEZ CT Tábor).

Středočeské Milovice ležící v okrese Nymburk jsou známy hlavně bývalým vojenským prostorem Mladá, ve kterém v čase okupace Československa po roce 1968 žilo až sto tisíc sovětských vojáků, nebo v poslední době paterčaty. A věříme, že to bude i cyklokrosem, který se tam díky Richardu a Jardovi Němcovým dnes konal už potřetí.

Bylo to důstojné zakončení sezony pro mládežnické kategorie a ženy v podobě národního šampionátu.

Počasí připomínalo spíše nastupující jaro než polovinu prosince a čas předvánoční. Teploty dosahující deset stupňů Celsia a polojasno přivábili do lesoparku Mladá spoustu diváků. Přestože v týdnu pršelo, okruh byl prakticky suchý. Jakmile závodníci odstartovali, od kol se jen prášilo. Milovická trať není moc technická a obsahuje spoustu zatáček „kolem kolíku“.

 

Kadetky (21 účastnic)

Suverénní Elizabeth Ungermanová (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) neměla konkurenci. Za ní se překvapivě umístila Magdalena Mišoňová (Sokol Veltěž) a třetí skončila Tereza Vaníčková (IVAR CS – Author Team).

 

Žáci (33)

V nejmenší kategorii jsme letos viděli spoustu talentů, jací tu nebyli od dob Karla Pokorného a Adama Ťoupalíka. Těšíme se, až dorostou do juniorské kategorie. Tomáš Dudek (Remerx Merida Team Kolín) se v domácím závodě v Kolíně minulý týden kvůli defektu vůbec nedostal na pódium, v Milovicích si to však vynahradil. Soupeřům nedal šanci. Za ním se však rozhořel krásný souboj o druhou příčku, který rozhodl až závěrečný spurt. V něm byl silnější Tomáš Ježek (IVAR CS – Author Team) před Jakubem Ťoupalíkem (ČEZ CT Tábor).

 

Kadeti (25)

Jan Gavenda (Nutrend Specialized Racing) vedl spolu s Šimonem Vaníčkem (Remerx Merida Team Kolín) až do poloviny závodu a jejich duel vypadal otevřeně. Pak však Vaníčka potkala malá sportovní tragédie v podobě defektu. Na Gavendu se začal dotahovat jeho týmový kolega Richard Holec, který v Milovicích jel svůj teprve druhý cyklokros v sezóně, ale letos neporažený kadet si svůj triumf pohlídal. Třetí dokončil Hynek Palička (ACK Stará Ves nad Ondřejnicí).

Jan Gavenda: „Vyšla mi celá sezona. Jsem spokojený, ale dnes to bylo těžké. Můj týmový kolega Richard Holec mě sjížděl, i když startoval z poslední lajny. Ve druhém kole jsme jeli s Vaníčkem nastejno, ale pak jsem mu poodjel. Potom jsem zjistil, že píchnul. Honza Cink zase vypletl zadní kolo hned po startu. Taky měl smůlu.“

 

Junioři (21)

Čelo závodu okupovala trojice ve složení Jonáš Březina (Kola BBM.cz), Josef Jelínek (Big Shock Team o.s.) a Martin Matějček (ČEZ CT Tábor), na kterou se více či méně úspěšně dotahovala dvojice Jaroslav Vojíř a Lukáš Kunt (oba Remerx Merida Team Kolín). V závěru se na Matějčkovi projevily následky nedávné nemoci a tak ho na třetím místě předstihl Vojíř. Ve spurtu o titul byl úspěšnější Březina před Jelínkem.

Jonáš Březina: „Byl to nejtěžší závod v této sezoně. Do něj jsem nešel s žádnou zvláštní taktikou. Chtěl jsem si jet své tempo a hlídat začátek závodu. Trať se mi moc líbila, ale mně nejde moc technika v zatáčkách, tak nás vždycky Kolíňáci dojeli. Na rovinkách jsem je zase natáhl a tím jsme je znovu odpárali. Teď mě čeká reprezentační program, příští týden Namur a pak Zolder.“

 

Ženy (20)

Závod žen byl předčasným vrcholem dne. Postarala se o něj v kalifornském Truckee žijící Kateřina Nash. Svým cyklokrosovým uměním a ženským šarmem opět okouzlila spoustu fanoušků, kteří využili vzácnou možnost vidět ji u nás v akci.

Svou převahu ukázala už v průběhu prvního kola. Za ní se však rozpoutal dramatický souboj o druhou příčku, v němž si nic nedarovaly v cíli druhá Martina Mikulášková (TJ Stadion Louny) a třetí Pavla Havlíková (Telenet - Fidea). Kategorie žen se stává parádní českou disciplínou na světové úrovni.

 

Muži elite a U23 (41)

Na začátku se vytvořila skupinka ve složení Jakub Skála, Michael Boroš (oba ČEZ CT Tábor), Tomáš Paprstka (Remerx Merida Team Kolín) a Vladimír Kyzivát (Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav), na kterou se dotáhl Adam Ťoupalík (BKCP-PowerPlus) a Vojtěch Nipl (Bohemia Cycling Track Team). Potom soupeři postupně odpadávali, až vepředu zůstala trojice Boroš, Skála a Ťoupalík. Takové pořadí bylo nakonec i v cíli.

Michael Boroš: „Zkusil jsem poodjet hned v prvním kole. Cítil jsem dobré nohy, pak jsem trochu povolil. Poslední kolo jsem jel celé ze špice a nadoraz. Trať byla hodně suchá a bylo to takové hákové. Ze začátku vepředu viselo hodně lidí, ale postupně odpadali. V čele TOI TOI Cupu má už Jakub velký náskok. To by musel mít ve Slaném na mistráku nějaký technický problém nebo nedej bože nemoc, takže myslím, že už to takhle dopadne.“

Jakub Skála: „Dnes to byl nejtěžší závod této sezony u nás, zajímavý od začátku až do cíle. Pořadí se furt míchalo. Nečekal jsem, že bude jezdit tak velká skupina. Myslel jsem, že to bude spíš o jednotlivcích, ale byl to pěkný závod, líbilo se mi to. V posledním okruhu jel každý za své. Rozjeli jsme to tak rychle, že tak jak jsme na to měli, tak jsme taky dojeli do cíle. Ještě je před námi jeden závod a já bych rád uhájil svůj náskok v poháru. Dnes jsem přišel o jeden bod, ale věřím si, že to ve Slaném dobře dopadne.“

Adam Ťoupalík: „Závod to byl hodně rychlý. Mně se nejelo úplně nejlépe, s klukama jsem nedokázal pořádně spolupracovat. Takže jsem se snažil s nima uviset a čekat na poslední kolo. Vzadu v poslední pasáži před výjezdem jsem udělal malou chybu, šel jsem malinko k zemi a ztratil kontakt. Na kluky jsem dnes neměl, byli silnější. Já jsem rád za místo na bedně, protože jsem si vyjel další body do žebříčku UCI. Minulý týden v Kolíně jsem měl hned po startu problém, kdy jsem taky spadnul, protože jeden závodník mě vytlačil na mlíko. Zničil jsem kolo a celý závod to musel dotahovat. Bylo z toho čtvrté místo, dnes pódium, takže je to lepší.

Jsem rád, že jsem si mohl doma zazávodit. Teď se vracím do Belgie, kde mě čeká vánoční turné – světový pohár a závody Superprestige a Bpost Bank Trofee. Doma se představím zase na mistrovství republiky.“

 

TOI TOI Cup 2014/15 vyvrcholí ve Slaném mistrovstvím České republiky 2015 kategorie muži elite a U23 v sobotu 10. ledna.

 

Výsledky TOI TOI Cup #10/7 Milovice

Šot z Televizních novin České televize

Reportáž ze závodu na ČT sport

Rozhovor s Kateřinou Nash
 

Text a fotky: Martin Bali-Jenčík

 


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný
TOI TOI Cup Kolín
TOI TOI Cup Rýmařov
TO před MČR Mladá Boleslav
MČR Mladá Boleslav

Jednou větou

08.02.2023 - Rekapitulace MS v Hoogerheide 2023 - zdroj YouTube.

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail