Kateřina Nash myslí na vítězství v Táboře

Kateřina Nash přijela na právě probíhající 3. soustředění cyklokrosové reprezentace na táborské trati, kde se na přelomu ledna a února pojede mistrovství světa v cyklokrosu. Při této příležitosti proběhla ve sportovním areálu Komora tisková konference za účasti dvou nejúspěšnějších žen z posledního mistrovství ČR Kateřiny Nash a Martiny Mikuláškové.

Tiskové konference se zúčastnili také televizní štáby České televize a TV Nova, ČTK, Český rozhlas, Deník a další významní novináři. Tiskovou konferenci výtečně moderoval známý jihočeský novinář Kamil Jáša.
 
Kateřina Nash: „Trať MS v Táboře se mi líbí, změny oproti MS v roce 2010 jsou pro mne příznivější a udělám vše pro to, abych na této trati uspěla a dobře reprezentovala ČR. Cíle mám jen ty nejvyšší, protože člověk musí myslet na vítězství. Je důležitá mentální příprava, podle toho člověk pak trénuje i závodí. Jsem moc ráda, že jsem si mohla na trati zatrénovat, zažít si trať. Byla bych ráda, kdyby při mistrovství světa byla trať blátivější, ale vím, že si nemohu vybírat a musím se připravit na všechny klimatické podmínky. Do konce roku absolvuji v Evropě dva světové poháry a tři další závody v Belgii, po Novém roce se vracím do USA, abych se mohla připravovat v domácím prostředí, zpět do Evropy se vrátím na poslední závod světového poháru v Hoogerheide, a pak již mě čeká mistrovství světa v Táboře. Moc se těším! Chtěla bych poprosit všechny cyklistické fanoušky, aby nás do Tábora přišli povzbudit! A nejen mne, ale celý reprezentační tým. Děkuji všem fanouškům!“
Na otázku, co si myslí o neúčasti Zdeňka Štybara, odpověděla: „Moc mu nevěřím a pevně doufám, že překvapí, jako při posledním mistrovství světa v Hoogerheide, kde také nastoupil na poslední chvíli.“
 
Martina Mikulášková: „Trať se mi líbí a sedí mi. Je spravedlivá. Přípravu budu mít stejnou jako Kateřina, jen po Novém roce odletím na soustředění na Mallorcu. Mým cílem je skončit v první desítce, ale myslím, že na této trati a za podpory fanoušků není nereálné skončit do 5. místa.“
 
Stanislav Bambula, reprezentační trenér, představil poslední přípravu reprezentace před mistrovstvím světa. V nejbližší době je čeká tzv. vánoční turné, neboli světové poháry v Namuru a Zolderu, po Novém roce reprezentanty čeká mistrovství ČR ve Slaném a 4. soustředění v Táboře, pak poslední závod světové poháru v Hoogerheide a mistrovství světa v Táboře. Nominace bude oznámena po M ČR.
 
Čestmír Kalaš, předseda organizačního výboru MS: „ Je důležité, aby reprezentanti zůstali zdraví a myslím, že výtečné táborské publikum je vyburcuje k nejlepším výkonům“. Na otázku, jaké si přeje počasí, řekl: „V sobotu trať zablácenou a teploty nad nulou pro Kateřinu Nash, v neděli sníh a mráz, tak aby to vyhovovalo našim technicky zdatným mužům. Každopádně, ať bude jakékoliv počasí, podmínky budou pro všechny stejné. K přípravám MS prozradil: „Mistrovství světa děláme již potřetí, ale máme velký respekt a veškeré problémy se snažíme řešit co nejdůsledněji. Například máme spočítáno, že na mistrovství světa přijede 186 nákladních aut s materiálem – 11 km zábran, stany, obrazovky, tribuny, tisková a akreditační střediska, televizní technika atd. Velmi mě těší velký zájem dobrovolníků, kteří se hlásí, že chtějí pomoci při MS a těší mě i poměrně velký počet prodaných vstupenek.“
 
Reportáž z tiskové konference můžete shlédnout dnes večer ve sportovním zpravodajství Branky, body, vteřiny České televize a ve sportovních novinách na TV Nova.

Video na webu ČT sport
< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný
TOI TOI Cup Kolín
TOI TOI Cup Rýmařov
TO před MČR Mladá Boleslav
MČR Mladá Boleslav

Jednou větou

08.02.2023 - Rekapitulace MS v Hoogerheide 2023 - zdroj YouTube.

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail