Česky English

Lars Boom: Cyklokros mi nechybí

V týdnu proběhla oficiální prezentace silničního World Tour týmu Belkin (dříve Rabobank) a osmadvacetiletý nizozemský exmistr světa v cyklokrosu hovořil i o své teď již bohužel už bývalé disciplíně.


V roce 2008 vyhrál světový titul v Trevisu hned ve svém prvním roce v kategorii muži elite a tím se stal po Radomíru Šimůnkovi teprve druhým závodníkem v historii, který má duhové dresy mistra světa ve třech různých kategoriích.

Ač už byl duší silničář, tak i vzhledem k domácímu světovému šampionátu v Hoogerheide 2009 se rozhodl jako obhájce titulu absolvovat svou poslední plnohodnotnou sezonu. Její završení se i kvůli nemoci vůbec nezdařilo. Poté si za sezonu zpestřoval vánoční období zhruba šesti závody a tím posledním byl vždy národní šampionát začátkem ledna. Vloni jel už jen dva závody doma, přičemž po pěti letech byl poražen na mistrovství Nizozemí, prohrál s Larsem van der Haarem. Letos už cyklokros vynechal úplně.

„Rád a hodně se na něj koukám v televizi, ale už mi nechybí,“ řekl na tiskové konferenci. „Závody byly v dost velké intenzitě a forma potom přicházela na jaře moc brzy. Jestli mi to na silnici bez cyklokrosu pomůže, to se teprve ukáže.“

A jaké jsou jeho ambice na silnici? „Mým velkým cílem jsou klasiky. Období mezi E3 Harelbeke a Paříž-Roubaix je pro mě velmi důležité. Také doufám, že znovu pojedu Tour de France.“


(mbj)


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail