Česky English

SP #6 Řím - Ťoupalík suverénně vyhrál a vede světový pohár

Dvojí vítězství se dnes podařilo českému juniorovi Adamu Ťoupalíkovi, když s půl minutovým náskokem vyhrál šestý deštivý závod světového poháru v italském Římě. Národní šampión tak svlékl z dresu o vedoucího jezdce Yannicka Peeterse, který skončil až devátý. Nejlepším římským gladiátorem v hlavním závodě mužů se stal po bahnivé one-man show Niels Albert, do nejlepší desítky se vešel Martin Bína, když ve výsledkové listině hájil českou vlaječku na pátém místě.

Hned v prvním kole diktoval taktovku závodu ofensivní jízdou Niels Albert, společně s Philippem Walslebenem, Martinem Bínou, Francisem Moureyem a Kevinem Pauwelsem. Šestý díl světového poháru nezačal vůbec růžově pro Svena Nyse a vedoucí jezdce v bílém Larse van der Haara, kteří rychle nabrali ztrátu 40 vteřin.

Po třech kolech se na čele osamostatnil Niels Albert a vypadalo to, že závod je rozhodnut. Za ním se po špatném startu pustila do stíhací jízdy dvojice Nys a Van der Haar, který byl nakonec ve spurtu silnější než jezdec v duhovém. Niels Albert si tak po Koksijde připsal druhé vítězství ve světovém poháru. Nejlepší Čech byl v cíli klasifikován Martin Bína na pátém místě. 

Výsledky

 


 

 


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail