Vojtěch Nipl: Rozhodně se nejedu do Hoogerheide jenom zúčastnit

Jednadvacetiletý jezdec týmu Focus Cycling Znojmo a člen české reprezentace do třiadvaceti let vynechává světový pohár v Nommay a raději se připravuje na Mallorce na mistrovství světa. Zdravotní problémy, které ho postihly těsně před světovým pohárem v Zolderu, mu zhatily šance na obhajobu loňského bronzu z republikového šampionátu a boj o lepší než konečné třetí místo v TOI TOI Cupu 2013/14.


Co bylo příčinou toho, že se ti v Lošticích nepodařilo obhájit pozice z loňského mistrovství České republiky ve Stříbře?
Především za to mohlo nachlazení, které se později ukázalo jako náběh na angínu. Jeho léčba proběhla tak rychle, jak se jen dalo, abych ještě stihl alespoň pokusit se připravit na mistrovství České republiky. Bohužel to skončilo utrápeným devátým místem, které určitě nebylo mým cílem.

Proč jsi se rozhodl pro soustředění na Mallorce namísto účasti ve světovém poháru v Nommay?
Nechtěl jsem zopakovat stejnou chybu jako na českém mistráku. Tím myslím krátkou přípravu před důležitým závodem. Po posouzení všech okolností jsme se s mým trenérem Milanem Chrobákem rozhodli vypustit jeden závod světového poháru a prodloužit si soustředění. Díky pochopení mého týmu se to i uskutečnilo. Teď soustředím všechno své úsilí na jediný a nejdůležitější závod sezony.

Jaký bude tvůj program až do tvého startu na mistrovství světa?
Příští čtvrtek 30. ledna odlétám ze soustředění rovnou do Holandska, kde se připojím k reprezentaci.

S jakými ambicemi pojedeš do Hoogerheide?
Abych řekl pravdu, tak to nedokáže nikdo, včetně mě, posoudit. Jasné je jen to, že všechna mistrovství, národní, evropská nebo světová, nejsou nikdy předem určena. Je to vždy závod plný emocí a očekávání, která dokážou obrovským způsobem zamíchat kartami. Někoho tato atmosféra srazí na kolena a jinému narostou křídla. Já se rozhodně nejedu do Hoogerheide zúčastnit, ale chci se poprat o co nejlepší umístění.


Text: Martin Bali-Jenčík

Fotky: Michal Sváček, MF DNES
(V listopadu v Holých Vrších vyhrál Vojtěch Nipl svůj první TOI TOI Cup v kategorii mužů.)


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail