SP #7 Nommay - Druhé místo stačilo Ťoupalíkovi k celkovému prvenství v SP

Sedmý a zároveň poslední díl světového poháru v cyklokrosu dnes hostilo francouzské Nommay. Závodní program jako první tradičně odstartovala juniorská kategorie, v níž středem pozornosti byl táborský jezdec Adam Ťoupalík, oblékající bílou kombinézu vedoucího závodníka SP. Český jezdec si však s touto nelehkou rolí favorita s přehledem poradil, když dojel druhý, což mu přineslo celkové vítězství v tomto prestižním seriálu. Hlavní závod mužů vyhrál Tom Meeusen před Francisem Moureyem, Radomír Šimůnek skončil na výborném pátém místě.

 

 

Junioři

Zatímco dnešní závod juniorů vyhrál Thijs Aerts, nesoucí belgické barvy, největší vyzyvatel táborského jezdce Yannick Peeters skončil o vteřinu na třetí pozici. Druhé místo českého jezdce v belgickém sevření však bylo dostačující k tomu, aby si Adam z francouzského Nommay odvezl celkový triumf ve světovém poháru. Špatně si nevedl ani další Čech Roman Lehký, jenž projel cílem na dvanáctém místě a jemuž patří stejná příčka v konečném hodnocení.

Výsledky

 

U23

Duel mezi dvěma výjimečně talentovanými závodníky Mathieu van der Poelem a Woutem Van Aertem vyšel po napínavém souboji lépe pro posledně jmenovaného Belgičana. Cenou útěchy pro Van der Poela bylo již předem rozhodnuté celkové vítězství ve světovém poháru. Nejlepší Čech byl v cíli ve francouzském Nommay klasifikován Jakub Skála na dvacátém místě. Vicemistr České republiky Michael Boroš závod nedokončil poté, co ho v samotném úvodu těsně za depem postihl technický defekt na kole. V celkovém hodnocení je první česká vlaječka spatřena u jména Tomáše Paprstky na jedenáctém místě, o dvě místa za ním figuruje Michael Boroš.

Výsledky

 

Ženy

Suverénní protagonistkou závodu žen se stala Marianne Vosová, která v cíli své největší soupeřce z Velké Británie Helen Wymanové nadělila ztrátu přes více než minutu a půl. Třetí dojela do cíle italská závodnice Eva Lechnerová. Nejlepší Češka byla Pavla Havlíková, jež skončila na 25. místě

Výsledky

 

Muži

Za neúčasti světového šampióna Svena Nyse, který se rozhodl poslední závod světového poháru absentovat, se dnes na francouzské půdě odehrála poslední cyklokrosová generálka před mistrostvím světa. I přes výhodnou startovní pozici z první řady se nepodařilo odstartovat Martinu Bínovi a do terénu najel kolem patnácté příčky. V počáteční fázi závodu se na čele vykrystalizovala tříčlenná skupinka, jíž formovali: Němec Philipp Walsleben, belgický jezdec Tom Meeusen a k radosti domácích Francis Mourey. Pravidelně kolem šestého místo se pak pohyboval výborně jedoucí Radomír Šimůnek. S přibývajícím počtem kol to vypadalo, že souboj o vítězství se svede mezi francouzsko-německou dvojicí. Nicméně opak byl pravdou a v závěrečném spurtu to byl právě Tom Meeusen, který měl na cílové rovince nejvíce sil. Druhého Francise Moureye porazil o necelou délku kola, zatímco Philipp Walsleben skončil třetí. Radomír Šimůnek, jako nejlepší český jezdec v cíli, dojel na skvělém pátém místě, čímž potvrdil, že jeho forma je před mistrovstvím světa na vzestupu. Mezi třetího Walslebena a patého Šimůnka se ještě vklínil Lars van der Haar, což dvaadvacetiletému jezdci stačilo k tomu, aby uhájil konečné první místo v hodnocení světového poháru. Martin Bína návrativší ze soustředění z Mallorky dojel dnes na 21. místě.

Výsledky

 

Tom Meeusen: Věděl jsem, že pokud najedu na cílovou rovinku z předních pozic, tak vyhraju. Určitě je to příjemný pocit, porazit Moureye na domácí půdě. A že by mi vítězství týden před MS mělo přinést smůlu? Tak to si nemyslím. Především jsem rád, že se mi podařilo ochutnat pocit vítězství světového kalibru.

 

 

 


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail