Česky English

Radomír Šimůnek: Lidé kolem mě podrželi a jsem rád, že jsem se jim takto odvděčil

Pátým místem v Nommay příjemně překvapil všechny fanoušky českého cyklokrosu. Od jarní přípravy se totiž potýká se samými zdravotními problémy, postupně totiž prodělal virové onemocnění, nepříjemný oční zánět, pád s následkem nalomení klíční kosti, a bakteriální onemocnění horních cest dýchacích. Dvakrát bral antibiotika, několikrát musel na delší doby přerušit trénink.


„Co k tomu říci? Pochopitelně jsem spokojen, především je to vysvobození pro moji hlavu. Potřeboval jsem takový výsledek, dnes se vše sešlo a před závěrem sezony je to ten nejlepší povolený doping,“ řekl pro webové stránky Českého svazu cyklistiky jednatřicetiletý jezdec stáje Kwadro-Stannah.

Ještě po domácím šampionátu v Lošticích, kdy se nevešel Šimůnek ani na stupně vítězů, nad ním všichni lámali hůl. „Vánoční turné, domácí mistrák ani minulý týden to zdaleka nebylo dobré. Člověk se potřebuje zabudovat v závodu někde vepředu a vydržet tam až do konce. Dnes se vše potkalo a byl z toho skvělý výsledek. Stojím však ale pevně nohama na zemi, uvidíme jak to dopadne příští týden,“ ví Šimůnek, že se jedním výsledkem rozhodně nezařadil do okruhu favoritů světového šampionátu.

„Lidé kolem mě podrželi a jsem rád, že jsem se jim takto odvděčil. Šel jsem do závodu s čistou hlavou a najednou to jelo," pokračoval český závodník, který se nyní ještě chce co nejlépe připravit na mistrovství světa. "Hned jedem do Belgie na týmový barák, kde budeme společně ladit formu. Jak šampionát dopadne to nevím, ale rozhodně se cítím povzbuzen a určitě odvedu vše, co ve mě je,“ dodal Šimůnek.

Celý článek na svazovém webu:
Šimůnek: "Je to vysvobození pro hlavu" (26.1.2014)


(mbj)

Fotka: Michal Sváček, MF DNES


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail