Česky English

Radomír Šimůnek: Lidé kolem mě podrželi a jsem rád, že jsem se jim takto odvděčil

Pátým místem v Nommay příjemně překvapil všechny fanoušky českého cyklokrosu. Od jarní přípravy se totiž potýká se samými zdravotními problémy, postupně totiž prodělal virové onemocnění, nepříjemný oční zánět, pád s následkem nalomení klíční kosti, a bakteriální onemocnění horních cest dýchacích. Dvakrát bral antibiotika, několikrát musel na delší doby přerušit trénink.


„Co k tomu říci? Pochopitelně jsem spokojen, především je to vysvobození pro moji hlavu. Potřeboval jsem takový výsledek, dnes se vše sešlo a před závěrem sezony je to ten nejlepší povolený doping,“ řekl pro webové stránky Českého svazu cyklistiky jednatřicetiletý jezdec stáje Kwadro-Stannah.

Ještě po domácím šampionátu v Lošticích, kdy se nevešel Šimůnek ani na stupně vítězů, nad ním všichni lámali hůl. „Vánoční turné, domácí mistrák ani minulý týden to zdaleka nebylo dobré. Člověk se potřebuje zabudovat v závodu někde vepředu a vydržet tam až do konce. Dnes se vše potkalo a byl z toho skvělý výsledek. Stojím však ale pevně nohama na zemi, uvidíme jak to dopadne příští týden,“ ví Šimůnek, že se jedním výsledkem rozhodně nezařadil do okruhu favoritů světového šampionátu.

„Lidé kolem mě podrželi a jsem rád, že jsem se jim takto odvděčil. Šel jsem do závodu s čistou hlavou a najednou to jelo," pokračoval český závodník, který se nyní ještě chce co nejlépe připravit na mistrovství světa. "Hned jedem do Belgie na týmový barák, kde budeme společně ladit formu. Jak šampionát dopadne to nevím, ale rozhodně se cítím povzbuzen a určitě odvedu vše, co ve mě je,“ dodal Šimůnek.

Celý článek na svazovém webu:
Šimůnek: "Je to vysvobození pro hlavu" (26.1.2014)


(mbj)

Fotka: Michal Sváček, MF DNES


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

SP Iowa City
Sobota 29.9.
21:30 muži elite
23:15 ženy elite

TOI TOI Cup Hlinsko
čtvrtek 11.10. 18:30 záznam

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

TOI TOI Cup 2018
Uničov

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženy x muži

MS 2018 Valkenburg
juniořiženy U23 x ženy elitemuži U23muži elite

ME 2017 Tábor
juniořiženy U23muži U23ženy elitemuži elite

MČR 2018 Mladá Boleslav


Jednou větou

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

01.01.2018 - Bahnitý silvestrovský cyklokros svědčil nejlépe Bínovi

24.10.2017 - ME 2018 bylo přiděleno nizozemskému Rosmalenu a 2019 italskému Silvelle. Viz stránky UEC.

19.09.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2018 se koná v nizozemském Valkenburgu a MS 2019 v dánském Bogense.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail