Luděk Komoň - Dělám to už naposled

Je jedním z těch nenápadných, ale nepostradatelných. Bez takových lidí by šampionát nemohl fungovat. Už týden připravuje pracovní četa dvaadvaceti lidí od vedením ostříleného organizátora Luďka Komoně táborskou trať k mistrovství světa.

V dějišti šampionátu se neustále něco děje, nikdo z dobrovolníků se rozhodně nenudí. „Makáme od rána do večera. Jen v neděli dopoledne jsme mohli do kostela,“ uvedl s úsměvem šéf brigádníků.

Dnes v dopoledních hodinách si cyklokrosový koordinátor UCI Peter van den Abele prošel místní trať. „Neměl sice zásadní připomínky. Nakonec říkal, že je vše OK. Ale nadiktoval mi tři stránky maličkostí,“ usmíval se Luděk Komoň. „Takže máme do zítřka do rána co dělat,“ dodal.

Ve středu dopoledne v devět hodin totiž proběhne oficiální předání tratě. Jedním z úkolů je, že se musí zakrýt plachtou agregáty u VIP stanů, aby nenarušovaly estetický ráz blízkého okolí.

Ale pro zkušeného stavitele tratí to nebude nic náročného. Pro něj je to už rutina. Komoň se věnuje této činnosti už kolem deseti let. „Jediné, co už vím, že to dělám naposled,“ říká unaveně a chystá se předat štafetu mladším.

„Chlapi, jde se na oběd!,“ zavelel vedoucí po chvilce. Nikdo se nenechal přemlouvat a každý přivítal chvilku odpočinku a něco teplého do žaludku. „Dováží nám super jídlo. Za celou dobu si nemohu stěžovat. A to jsem velký kritik!,“ pochvaloval si Komoň. A bylo vidět, že nestrádá. Proti minulým rokům přibral, měl nepatrně pár kilo nadváhy.


Text a fotky: Petr Hofbauer

(Luděk Komoň je na titulní fotce uprostřed v černé bundě s brýlemi.)
 


< Zpět

Jednou větou

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail