První tiskovka na MS v Táboře

Dva dny před začátkem šampionátu v Táboře se konala první tisková konference. Zúčastnil se jí Marek Sviták (ČEZ), Jiří Fischer (starosta Tábora), Brian Cookson (prezident UCI), Kateřina Nash (česká reprezentantka v cyklokrosu a MTB), Čestmír Kalaš (předseda cyklokrosové komise ČSC a organizačního výboru MS) a Peter Van den Abeele (off road koordinátor UCI). Tiskovou konferenci moderoval Marek Svačina (Česká televize). 

Marek Sviták, zástupce ČEZ - generálního partnera MS 2015:

„ČEZ si velmi váží toho, že může být partnerem mistrovství světa v cyklokrosu. Navazujeme tím na spolupráci z předchozích šampionátů. Je to pro nás velká příležitost k propagaci naší společnosti. Přijedou desítky tisíc fanoušků, několik desítek národních týmů, televizní přenosy jsou do celého světa. Jsme rádi, že můžeme podpořit nejen organizátory, ale celé jižní Čechy. Akce má velký vliv na ekonomiku regionu. České reprezentaci přejeme co nejvíc úspěchů.

Rád bych pozval všechny návštěvníky mistrovství světa na projekt Nadace ČEZ. Po celý víkend bude mít nadace ČEZ v areálu oranžové kolo. Zájemci budou moci minutovým šlapáním na speciálně upravených rotopedech podpořit dvě neziskové organizace z Táborska. Energie, která bude šlapáním vynaložena, bude převedena na finanční prostředky. Očekáváme, že by se mezi obě organizace mohlo rozdělit až sto tisíc korun.“

Jiří Fischer, starosta Tábora:

„Tábor pořádá šampionát už potřetí a každý je jiný, dá se to těžko srovnávat. Pro nás je to velká čest a odpovědnost, abychom naplnili vše, co jsme slíbili. Je to také velká příležitost k mediální prezentaci města. Chceme ukázat, že Tábor stojí zato. Moc se na to těšíme a zároveň máme takovou tu přirozenou trému.“

Brian Cookson, prezident Mezinárodní cyklistické unie UCI:

„Trať už jsem si prohlédl, je to velmi pěkný a náročný okruh. Tábor má v cyklokrosu velkou tradici a už se těším na souboje těch nejlepších cyklokrosařů a cyklokrosařek světa."

Kateřina Nash, česká reprezentantka v cyklokrosu a MTB:

„Žádné velké změny na trati oproti minulému šampionátu se nestaly. Je tedy dobré, že se vracíme na trať kterou už máme najetou. Tento okruh se mi vždycky líbil. Byla jsem tu poprvé v prosinci před svátky, kdy tady ještě nebyly žádné plůtky. Teď je povrch podmáčený, ale do startu se toho může ještě hodně změnit.

Jsem tu už od pondělí. Jako mechanici mi pomáhají místní kluci. Z týmu Luna přiletěl z Ameriky akorát náš týmový manažer. A ještě mám samozřejmě podporu celého národního týmu, který mi pomáhá při evropských závodech.

Náš tým Luna se celkově omlazuje. Věnuje se nejen MTB ale i cyklokrosu. A myslím, že mladá děvčata budou nyní jezdit víc do Evropy i na cyklokrosové závody.

Spousta lidí mi připomíná, že mám slabší starty, ale já na to vždycky odpovídám, že je výhodnější mít lepší finiš než start." (smích)

Čestmír Kalaš, předseda cyklokrosové komise ČSC a organizačního výboru MS:

„Čeká nás 66. mistrovství světa, z toho 5. na území České republiky. V roce 1972 to byla Praha, v roce 1987 Mladá Boleslav, a Tábor v letech 2001, 2010, a nyní v roce 2015.

Máme tu nový sportovní areál Komora, který byl otevřen při minulém mistrovství světa. Slouží nejen pro vrcholné závody, ale i pro veřejnost. Jezdí se tu na kolech a kolečkových bruslích, hlavně lidé ze sídliště ho využívají k rekreaci.

Uvedu pár technických zajímavostí o trati: je tu osm kilometrů zábran. Jsou to ty bezpečné zábrany, které si přál Zdeněk Štybar. Zapůjčila nám je firma TOI TOI. Pacičky už nemají do jízdní dráhy. Umělé překážky jsou za schodama a jsou čtyři metry od sebe, čtyřicet centimetrů vysoké. U okruhu jsou čtyři velké televizní obrazovky pro diváky. Je tu patnáct průchodů. V zatáčkách jsou zdvojené zábrany, aby nemohlo dojít ke kontaktu závodníků a diváků. Tribuna je sto sedmdesát metrů dlouhá. Je tam šest pater a pojme tři a půl tisíce diváků.

Vstupenek jsme zatím prodali 7 tisíc, ale hlavní prodeje budou až v sobotu a neděli, vstupenky do VIP stanů jsou už vyprodány.

Byl bych rád, kdyby všichni odcházeli domů nadšení a říkali si, že se šampionát povedl."

Peter Van den Abeele, off road koordinátor UCI:

„Mistrovská trať je naprosto skvěle připravená. Co je také velmi dobré, že počasí připravuje mnoho variant, a organizátoři jsou připraveny na všechny. Líbí se mi ty nové bezpečné zábrany. Přihlásilo se dvacet čtyři národních týmů, a jen do mužů elite sedmdesát účastníků, což je výborné. Líbí se mi atmosféra, která je tady v České republice kolem cyklokrosu. Je dobré vidět, že cyklokros není populární jen v Belgii.“Text a fotky: Martin Bali-Jenčík


< Zpět

Jednou větou

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail