Kateřina Nash o svých největších soupeřkách

Jeden z vrcholů šampionátu pro české fanoušky nastane v sobotu ve 14:00, kdy odstartuje závod žen na čtyřicet minut. Naše velké želízko v ohni mluvilo o svých největších favoritkách. O sobě Katka říká, že pro svůj úspěch udělala, co mohla, věří v dobrý výsledek a v medaili. Zároveň ale ví, že sportovní život bývá záludný. Její dosavadní cyklokrosová sezona je zatím ta nejlepší v kariéře, ve všech závodech byla na pódiu. Těší se na sobotní závod a nedělní setkání s fanoušky v areálu, kde si chce užít závod třiadvacítkářů a eliťáků.


Marianne Vos

I když měla nějaké zranění podkolenní šlachy, pořád bude největší favoritkou. Detaily o tom nevím, ale můžu k tomu říct jen to, že co není pod mojí kontrolou, o to se příliš nezajímám. Já se můžu soustředit jen sama na sebe. Určitě jí nepodceňuju, vím, že zase vystřelí hned od startu a já na to musím být připravena.

Eva Lechner

Vyhrála poslední svěťák v Hoogerheide, takže má obrovskou formu. Je to bikerka. Jezdí dobře technicky. Určitě je jednou z favoritek.

Sane Cant

Měla perfektní sezonu. Vyhrála nejvíc závodů z nás všech, i celý svěťák. Je mladá a dravá.

Pauline Ferrand-Prevot

Mistryně světa na silnici. To budí respekt. Na posledních závodech ukázala, že má skvělou fazonu. Umí jezdit skvěle na kole - na silnici, v cyklokrosu i na bikách. Je mladá a agresivní, občas nepřemýšlí, a je jí jedno, co si o ní ostatní myslí.

Katie Compton a Helen Wyman

V poslední době se jim moc nedaří, ale musí se počítat s oběma. Helen měla vloni medaili na mistrovství světa v Hoogerheide, takže se určitě umí připravit na vrchol sezony. Katie má nějaké zdravotní problémy, ale ani ji bych nepodceňovala.

Text a fotka: Martin Bali-Jenčík


< Zpět

Jednou větou

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail