Česky English

Katie Compton se zotavuje z alergického záchvatu

Vyhrála 10. titul mistryně USA a s předstihem si zajistila obhajobu celkového vítězství ve světovém poháru. V generálce na mistrovství světa ji však v Nommay postihl alergický záchvat, trápí ji astma, a byla nucena ze závodu odstoupit hned v jeho začátku.

Nyní pobývá pětatřicetiletá Američanka ve své evropské základně v Kalmthoutu a před sobotním šampionátem v Hoogerheide neztrácí optimismus. "Cítím se teď lépe, ačkoli jsem ještě dost unavená," řekla Compton pro Cyclingnews. com. Vždy mi to trvá několik dnů, než zregeneruju z alergické reakce, jako byla ta v neděli. Ale do víkendu by to mělo být dobré. Trocha odpočinku je nutná tak jako tak."

Katie Compton navštíví mistrovský okruh až v pátek. Očekává, že podmínky ji budou vyhovovat. „Na trati jsou nějaké změny, se kterými nemám problém. Vím, že to bude těžké, protože předpovídají déšť a nevypadá to, že by povrch měl být umrzlý.“

Compton na svůj první titul stále čeká, její největší soupeřka Marianne Vos jich už má šest. „Marianne pojede doma a nizozemští fanoušci ji poženou dopředu. Já chci v sobotu zajet dobrý závod bez chyb a problémů s dýcháním, a s dobrýma a rychlýma nohama. Pokud se to podaří, mám šanci na vítězství. Moje sezona byla dosud velmi dobrá a bez ohledu na to, jestli skončím první nebo druhá, budu spokojená.“

Fotka: Michal Sváček, MF DNES

(mbj)


< Zpět

Jednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail