Česky English

Slavnostní vyhlášení světového poháru

Dva dny před samotným zahájením mistrovství světa v cyklokrosu v holandském Hoogerheide se uskutečnilo slavnostní vyhlášení světového poháru. Skleněnou trofej určenou pro závodníka s nejvyšším počtem nasbíraných bodů si od Adrie van der Poela převzal i táborský rodák Adam Ťoupalík, jenž ovládl juniorskou kategorii.

Adam Ťoupalík se stal již čtvrtým Čechem, jemuž se podařilo celkově vyhrát světový pohár v cyklokrosu. Předtím to dokázali Martin Zlámalík a Martin Bína v U23, a Zdeněk Štybar v mužích elite. Přestože Adam potvrdil stabilní formu během celé cyklokrosové sezóny a v konečném hodnocení světového poháru figuruje na první pozici, v žebříčku UCI se nachází na druhém místě za Belgičanem Yannickem Peetersem. "Je to kvůli tomu, že v Česku nemáme tolik UCI bodovaných závodů. Doufám, že příští rok budu jezdit častěji do Belgie a nasbírám více bodů." pronesl jezdec ČEZ Cyklo Team Tábor z kožené pohovky při slavnostním gala večeru.

Fotogalerie


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail