Česky English

Zdeněk Štybar potrápí cyklokrosaře na MS v Hoogerheide

Už je to potvrzeno! Zdeněk dnes po tréninku na trati mistrovství světa v nizozemském Hoogerheide oznámil, že se v neděli postaví na start světového šampionátu. Bude mít tak šanci bojovat o třetí titul v elitní kategorii.

„Jsem v dobré kondici a těším se. Na Mallorce jsem tvrdě trénoval a jsem připraven závodit,“ řekl Štyby. „Trať se mi strašně líbí, zatím to vypadá, že by se nemuselo skoro běhat. Jen doufám, že do neděle nebude pršet,“ dodal.

Chce se porvat o co nejlepší výsledek, v roce 2009 byl v Hoogerheide druhý za Belgičanem Albertem. Nyní je největším favoritem Sven Nys, ale belgičtí novináři předpovídají, že jediný, kdo ho může porazit, je právě Štybar.

„Těší mě, že se mnou počítají, ale bude to moc těžké. Sven má excelentní formu, což ukazoval v posledních závodech. Může to být hodně taktický závod. Slyšel jsem, že Belgičani chystají něco proti Nysovi, takže nemusejí jet jako tým, z čehož by se něco dalo využít. Ale uvidíme až v neděli, jak to nakonec bude.“

Sám by za úspěch považoval některou z medailí. „To je takový můj osobní cíl. No, a kdyby to vyšlo na titul, byla by to fantazie. Natrénováno mám, na Mallorce jsem udělal spoustu práce. Jsem delší dobu v přípravě na silnici, takže došlo i na trénink intenzity, a toho bych měl v cyklokrosu využít,“ přiznal Zdeněk. „Teď už nic nenatrénuju, pokusím se vyležet formu,“ dodal s úsměvem.

Definitivní rozhodnutí o svém startu na MS udělal až dnes při tréninku. „Bylo to v první rundě, když jsem měnil kolo. Cítil jsem se opravdu dobře, trať je skvělá. Měl jsem strach, aby tu nebylo moc bahna, ale je to v pohodě. Kdyby mi někdo řekl, na jaké trati bych jel nejraději mistrovství světa, vybral bych si přesně tuhle. V sobotu má sice podle předpovědi pršet, ale neměly by z toho být nějaké bahenní lázně,“ dodal Štyby.

ZDROJ: zdenekstybar.com


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail