Česky English

Z jezdce přesedlal na trenéra

Ještě loni šestadvacetiletý Michal Bednář závodil v barvách ČEZ Cyklo Teamu Tábor, letos už dělá trenéra. Student posledního ročníku FTVS v Praze sice ještě nepověsil kolo na hřebík, jen vystřídal dlouholetého kouče Stanislava Bambulu, který v oddíle nastoupil na dráhu sportovního ředitele a manažera. „Vedení mě nemuselo dlouho přemlouvat. Naskytla se mi skvělá příležitost a tak jsem neváhal,“ vysvětlil Bednář.


Ještě loni jste jezdil po boku oddílových kolegů Boroše, Skály nebo Bambuly, kteří vás poráželi. Teď jim najednou máte radít. Nekoukají na vás dneska už trochu jinak?

To ne. Jsem s klukama kamarád, znám je už spoustu let. Navíc se starám o mládež – o žáky, kadety. Proto se eliťákům mužům do tréninku nepletu. Jsou už dost zkušení a každý má i svého trenéra. Spíš jim poradím něco na stylu jízdy. Dnešní trénink už totiž není jen jízda na kole, ale jsou to i další věci.

Dosud jste jen naslouchal a teď budete poroučet. Musí to být pro vás najednou velká změna?
Přiznávám, že je to velký rozdíl. Ale jsem typ člověka, kterému to nevadí. Jsem rád, když můžu pomoct. Těší mě, když ti nejmenší poslouchají a vezmou si mé rady k srdci. ..chtějí posunout výkonnostně výš.

Co už jste dokázal v tréninkovém procesu změnit?
Základ tréninku je vždycky stejný. Jezdím s klukama na kole a rovnou je opravuji. Svým svěřencům přidávám posilovací, stabilizační a protahovací cviky, na které nebyli zvyklí. Něco na způsob pilates nebo jogy.

Co by vás víc potěšilo? Porazit své kolegy Skálu, Bambulu nebo trenérský úspěch svěřenců?
Určitě trenérský úspěch. Byl bych stokrát radši, kdyby se klukům podařilo stát na bedně. Moje ambice jsou teď vyšší trenérské, než závodnické.

Kam až to chcete dotáhnout? Neláká vás reprezentace?
Uvidíme, kam to půjde. Budu spokojený, když se nám bude dařit. (s úsměvem)


Text a fotka: Petr Hofbauer


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail