Česky English

Úvodní díl Táborských okruhů opanovali Příbramští

Sice větrné, ale slunečné počasí provázelo úvodní díl pátého ročníku seriálu silničních kritérií s názvem Táborské okruhy – Velká cena ČEZ, který hostil odpočinkový areál Komora. V elitní kategorii se celý podnik od úvodních kol nesl v režii týmu CK Příbram Fany Gastro, který také obsadil s velkým náskokem první dvě místa. Bojovalo se o třetí místo, a to až do posledního kola.

V samém úvodu se do samostatného úniku vydal Martin Boubal z CK Příbram, který si až do konce jízdu v pelotonu neužil. Koho si dostatečně užil, byl týmový kolega Tomáš Okrouhlický. Ten se k Boubalovi přidal po druhém bodování a dvojice dokroužila až do cíle. Za vše hovoří rozdíl bodů, který činil mezi druhým a třetím místem rovných osmdesát.

Právě souboj o bronzový stupínek přinesl nejzajímavější podívanou. Adepti na „bednu“ byli celkem tři. Z Dukly Praha to byli Jan Kraus a Roman Fürst. Trio doplnil Rostislav Krotký z Vysočina Cycling. Vše podstatné přineslo poslední kolo. Po něm měl Kraus a Krotký shodně deset bodů. Dle regulí rozhodovalo pořadí v cíli. To přiřklo třetí místo Janu Krausovi z Dukly Praha.

Úvodní díl Táborských okruhů zhodnotil jeho vítěz Martin Boubal: „Dalo by se říct, že to nebylo těžké vítězství. Nebyla tady taková konkurence. Chyběly týmy Puskinak.cz nebo kompletní Dukla Praha. Nějak vyplynulo, že přišla šance dostat se do úniku. Nakonec jsme odjeli s Tomášem Okrouhlickým. Náš únik začal ve třetím kole. Zde se odpojila trojice a někdo z nás v ní musel být. Vyšlo to na mě. Trojice se rozdělila a pak se ke mně připojil Tomáš Okrouhlický.“

O úvodní vítězství mezi juniory bojovalo šest borců ze dvou týmů. Oba celky si obsazení rovnoměrně rozdělily, když domácí ČEZ Cyklo Team Tábor i rakouský RC ARBÖ Felbermayr Wels poslal do boje tři juniory. Rovnoměrně se dělilo i umístění na stupních vítězů. První místo bral Nils Friedl z rakouského týmu, který dokázal uzmout bod mezi elitou. Druhým místem oslavil osmnácté narozeniny Martin Matějček z ČEZ Cyklo Teamu Tábor. Třetí příčku bral Matějčka týmový kolega Dominik Drdek.

Na start se postavily i dvě ženy, které bojovaly na 31 okruhů. Lépe si vedla Denisa Mináriková – Švecová z týmu G. BENEDIKT ŠVECCYKLOTEAM ŽELEČ před Jarmilou Machačovou z Dukly Praha.

Další díl Táborských okruhů – Velké ceny ČEZ se pojede v úterý 19. května.

Výsledky telegraficky:

Kategorie muži:

1. BOUBAL Martin (CK Příbram Fany Gastro) - 103 bodů, čas 1:01:35, 2. OKROUHLICKÝ Tomáš (CK Příbram Fany Gastro) – 90 bodů, 3. KRAUS Jan (TEAM DUKLA PRAHA) – 10 bodů, 4. KROTKÝ Rostislav (Vysočina Cycling) – 10 bodů, 5. FÜRST Roman (TEAM DUKLA PRAHA) – 8 bodů, 6. ADEL Filip (SUPERIOR MTB TEAM) – 3 body, 7. KESL Michal (NejlevnějšíPNEU Cycling) – 2 body, 8. BAMBULA Stanislav (ČEZ Cyklo Team Tábor) – 2 body, 9. HEBÍK Martin (CK Příbram Fany Gastro) – 2 body, 10. BEDNÁŘ Michal (ČEZ Cyklo Team Tábor) – 2 body

Kategorie junioři:

1. FRIEDL Nils (RC ARBÖ Felbermayr Wels) – 1 bod, čas 00:56:30, 2. MATĚJČEK Martin (ČEZ Cyklo Team Tábor), 3. DRDEK Dominik (ČEZ Cyklo Team Tábor)

Kategorie ženy:

1. MINÁRIKOVÁ-ŠVECOVÁ Denisa (G. BENEDIKT ŠVECCYKLOTEAM ŽELEČ) – čas 00:37:58, 2. MACHAČOVÁ Jarmila (TEAM DUKLA PRAHA) - - 1 kolo

Soutěž škol ( report )

Kompletní výsledky

Celkové výsledky

Fotogalerie

Video z Velké ceny ČEZ


(sb)


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail