Česky English

Druhý díl Táborských okruhů vyhrál sparťan

Zatažená obloha mohla některé závodníky druhého dílu pátého ročníku seriálu silničních kritérií s názvem Táborské okruhy – Velká cena ČEZ v úterý 19. května vystrašit, pršet ale začalo v odpočinkovém areálu Komora až při slavnostním vyhlašování vítězů. V mužské kategorii nenavázali závodníci CK Příbram Fany Gastro na své první úspěšné vystoupení, kdy obsadili zlatou i stříbrnou pozici. Z prvního místa se tentokrát radoval Tomáš Holub z AC Sparta Praha.

Vítěz nasbíral 41 bodů a časem se při padesátikolovém závodu na kilometrovém okruhu vešel pod hodinu – 00:58:55.

V průběhu závodu se velmi dařilo Vojtěchu Niplovi (PUSKINAK.CZ), který se o vedení přetahoval s Martinem Boubalem (CK Příbram Fany Gastro). Nejúspěšnějším se nakonec o pět bodů stal Tomáš Holub ze Sparty Praha, který nasbíral na druhého Nipla pětibodový náskok. „Nejvíce mě nakonec zlobili kluci z Příbrami, byl to těžký závod,“ zhodnotil stručně své vítězství Tomáš Holub.

Druhý Vojtěch Nipl poodhalil změnu v týmovém pojetí závodníků z PUSKINAK.CZ. „Jelo se mi líp, než jsem čekal. Ze začátku jsme s týmovým kolegou Tomášem Medkem nevěděli, kdo z nás na tom bude líp. Trochu jsme se otrkávali a došli jsme k závěru, že mám dobrý nohy, tak jsme se s Tomášem domluvili, že to dnes výjimečně bude na mně. Z devadesáti procent to bývá právě na něm. Sparta dnes přijela v silné sestavě a prohrát s ní není žádná ostuda,“ ujistil Nipl.

Dubnový vítěz Martin Boubal se musel spokojit s bronzovou pozicí a čtrnáctibodovou ztrátou na vítěze. „Dnes jsem nebyl tak rychlý, kluci mě vždycky předjeli. Závod mi nevyšel pozičně,“ vyjmenoval příčiny neúspěchu Boubal.

Vyrovnanější pořadí nabídli závodníci na 4. – 7. místě, kdy čtvrtého Matěje Lasáka a sedmého Tomáše Medka dělily pouze dva body.

Na start mužské kategorie nastoupilo 30 cyklistů, mezi nimi také Polák Kasperkiewicz či Slovák Róbert Malik, oba v barvách CK Příbram Fany Gastro.

O prvenství mezi juniory bojovalo osm cyklistů. Závod ovládli zástupci ČEZ Cyklo Teamu Tábor. První místo a šest bodů získal Jan Novák (00:54:21), za ním dojel Dominik Drda a třetí Martin Matějček. Závod zpestřili Rakušané Haugeneder a Reckendorfer (RC ARBÖ Felbermayr Wels), kteří se museli spokojit se čtvrtým a pátým místem.

V ženské kategorii vyrazila na trať pouze Denisa Mináriková-Švecová (G.BENEDIKT ŠVECCYKLOTEAM ŽELEČ), která 31 kol zvládla za 00:35:44.

Třetí díl Táborských okruhů – Velké ceny ČEZ proběhne v úterý 2. června.

Výsledky:

Kategorie muži

1. Tomáš Holub (AC Sparta Praha) – 41 bodů, čas 00:58:55
2. Vojtěch Nipl (PUSKINAK.CZ) – 36 bodů
3. Martin Boubal (CK Příbram Fany Gastro) – 27 bodů

Kategorie junioři

1. Jan Novák (ČEZ Cyklo Team Tábor) – 6 bodů, čas 00:54:21
2. Dominik Drdek (ČEZ Cyklo Team Tábor) – 4 body
3. Martin Matějček (ČEZ Cyklo Team Tábor) – 1 bod

Kategorie ženy

1. Denisa Mináriková-Švecová (G.BENEDIKT ŠVECCYKLOTEAM ŽELEČ) – čas 00:35:44

Soutěž škol ( report )

Kompletní výsledky

Celkové výsledky

Fotogalerie

Video z Velké ceny ČEZ


(sb)


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail