Skvělé! K. Nash vyhrála úvodní závod SP v Las Vegas

S patnácti vteřinovým náskokem se stala Kateřina Nash vítězkou úvodního závodu Světového poháru v Las Vegas.

Za českou reprezentantkou skončila druhá Italka Eva Lechnerová, v souboji o bronz měla ve finiši tříčlenné skupiny nejvíce sil Belgičanka Sanne Cantová. Se stejnou ztrátou 38 vteřin dojela čtvrtá Američanka Georgia Gouldová a pátá Kanaďanka Catharine Pendrelová.

Úvodní závod Světového poháru v Las Vegas se jel za umělého osvětlení, větrného počasí a 27 stupňů. Od startu se v čele závodu se usadila pětice Lechnerová, Van Paassenová, Cantová, Pendrelová a Nash. Když se na začátku čtvrtého předposledního okruhu dotáhla i dvojice Američanek Goldová a Comptonová, okamžitě nastoupila česká reprezentantka a vypracovala si náskok 29 vteřin. Za ní pak vyrazila Lechnerová a boj o bronz se zúžil jen na trio Cantová, Gouldová a Pendrelová. Katka si už vítězství nenechala vzít a v cílové rovince měla dost času pozdravit po obou stranách davy nadšených fanoušků. V cíli pak dlouho rozdávala šťastné úsměvy, kterým určitě příjemně „nakazila“ české fanoušky sledující televizní přenos.

Závod mužů ovládli Belgičané. Obsadili stupně vítězů a v první desítce jich dojelo sedm. S náskokem 23 vteřin vyhrál Wout van Aert před Svenem Nysem, třetí Michael Vanthourenhout zaostal 44 vteřin. Trio českých reprezentantů se s minimálními rozdíly vtěsnalo do první pětadvacítky. Adam Ťoupalík skončil sedmnáctý, Radomír Šimůnek devatenáctý a Michael Boroš čtyřiadvacátý.  

Na startovní rošt v závodě mužů se postavilo 68 jezdců ze šestnácti zemí, mezi nimi i trojice českých reprezentantů. I přes pozdní večer panovalo na cyklokrosu nezvyklé teplo, proto většina jezdců vyrazila na osm okruhů s bidony.

Až na drobné pády na překážkách jel početný balík dlouho pohromadě. To už ale nevydržel aktivní Michael Vanthourenhout a ve třetím kole odskočil všem soupeřům o 33 vteřin. Zhruba v polovině závodu se ho vydala pronásledovat dvojice Nys a Van Aert, což se jí během pátého okruhu podařilo. S odstupem dvaceti vteřin pak jezdila dvojice Powers a Van der Haar, kterou brzy doplnil Pauwels.

V šestém kole nastoupil k rozhodujícímu útoku Van Aert, s odstupem 15 vteřin jezdil Nys a Michael Vanthourenhout ztrácel půl minuty. Van Aert náskok postupně navyšoval a s přehledem zvítězil. V cíli se radoval i devětatřicetiletý veterán Nys, stejně jako třetí třiadvacetiletý mladík Michael Vanthourenhout. Z našich byl nejlepší sedmnáctý se ztrátou 2:34 minuty, dvě místa za ním skončil Radomír Šimůnek (2:37) a Michael Boroš dojel čtyřiadvacátý (2:51).  

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

TOI TOI Cup 2021
Ml. Boleslav, HlinskoSlaný, Rýmařov

Světový pohár 2021/2022
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Iowa - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 23.9.2021
TOI TOI Cup Mladá Boleslav
TOI TOI Cup Hlinsko

Jednou větou

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail