Ohlasy fanoušků na vítězství Nash byly nadšené

Hned první závod Světového poháru přinesl českým barvám velký úspěch. Kateřina Nash si připsala v domácím prostředí v prestižním sedmidílném seriálu čtvrté vítězství. Neztratila se ani trojice mužů, která dojela mezi nejlepší čtyřiadvacítkou. Kvůli zranění chyběl mistr světa Mathieu Van der Poel.

Úspěch Kateřiny Nash nezůstal bez odezvy. Pro všechny fanoušky bylo čtvrteční ráno příjemným probuzením, když naše reprezentantka neohroženě uháněla do cíle. Pak mohli příznivci cyklokrosu sledovat její upřímný úsměv a radost, zvýšil se jim zákonitě srdeční tep a krevní tlak.

„Nic nejlepšího nemohlo český cyklokros v nové sezoně potkat. Bravo Katko!,“ vzkázal jí šéf cyklokrosové sekce Petr Balogh.   

Slovy chvály nešetřil ani reprezentační trenér Petr Dlask. „Byla to nádhera! Kdo si přivstal, určitě nelitoval. Katka po ránu zvedla ze židlí řady fanoušků. Podala profesorský výkon. Nejdřív si soupeřky přečetla a pak v pasáži za výběhem ideálně zaútočila.“ Spokojen byl i s výkony mužů. „Byl to nesmírně rychlý závod a boj o každý metr. Umístění beru jako dobrý odrazový můstek do sezony,“ prohlásil český kouč.  

Závod sledoval i Martin Bína, který byl vítězstvím Katky nadšen. „Je to super, velká paráda! Prostě není co dodat,“ vyhrkl ze sebe. Teprve po chvilce ochotně pokračoval. „Je paradoxní, když stále tvrdí, že končí. Ale nechápu proč, když všechny poráží,“ divil se.

Pak zhodnotil i reprezentační kolegy. „Závod mužů skončil bez překvapení, vpředu jsou stále stejní lidi. Od našich jsem čekal trochu víc. Rychlá a široká trať jim mohla vyhovovat. Ale netuším, jestli startovali zezadu nebo se přimotali do nějakého pádu. Kvůli vedru a startu mi připadal závod docela zmatený. Kluky docela lituji. Většina jela do Ameriky na otočku, takže startovali prakticky hned brzy ráno,“ uvedl.

Kéž by si mohli zase všichni sportovní příznivci vychutnat ten vítězný pocit už v příštím závodě Světového poháru, který se pojede 18. října v nizozemském Valkenburgu. Jenže účast Kateřiny není jistá. „Samozřejmě si všichni budeme přát, aby úspěch Katky nebyl ojedinělý. Ale rozhodnutí jestli bude v dalších závodech, jako vedoucí žena Světového poháru pokračovat je na ní a na týmu,“ uvedl Petr Dlask.

Doufejme, že na další vítězství Kateřiny Nash nebudou fanoušci dlouho čekat. Snad současnou situaci přehodnotí a do Evropy přijede. Protože úsměv jí nesmírně sluší. Stejně jako bílá barva. To je totiž barva dresu pro nejlepšího jezdce Světového poháru. 

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

TOI TOI Cup 2021
Ml. Boleslav, HlinskoSlaný, Rýmařov

Světový pohár 2021/2022
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Iowa - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 23.9.2021
TOI TOI Cup Mladá Boleslav
TOI TOI Cup Hlinsko

Jednou větou

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail