Česky English

MS 2014 Hoogerheide Junioři – Úvodní závod se české výpravě nevydařil

Závodní program vrcholného podniku cyklokrosového kalendáře se dal úderem jedenácté hodiny do pohybu, když jako první se na rozbahněnou trať mistrovství světa v Hoogerheide vydala juniorská kategorie. Nebyla to však ani největší belgická naděje Yannick Peeters, ani nejžhavější české želízko v ohni Adam Ťoupalík, nýbrž Thijs Aerts, který si dojel pro duhový dres mistra světa v cyklokrosu při úvodním závodě MS.

Pokud by meteorologická předpověď na sobotní jedenáctou hodinu a čtyřicátou minutu slibovala belgickou smršť závodníků v holandském Hoogerheide, určitě by nebyla daleko od pravdy. Belgičani totiž obsadili kompletní stupně vítězů, zatímco v táboře českého týmu panovala rozpačitá nálada, když vítěz světového poháru táborský Adam Ťoupalík závod nedokončil a Roman Lehký se stal obětí pádu hned po startovním výstřelu. Do deštivého rána se neprobudil vůbec dobře Adam Ťoupalík, jehož zdravotní problémy vrhaly pochybnosti nad jeho samotným startem a zavodní nepohoda a neklid mu nepodovolily v závodě pokračovat.

Juniorským mistrem světa se stal po celou dobu závodu svěže vypadající vítěz posledního světového poháru Thijs Aerts, který porazil svého krajana Yannicka Peeterse. V posledního kole to ještě vypadalo, že jako třetí dojede domácí Joris Nieuwenhuis, ale toho ještě dostihl další Belgičan Jelle Schuermans, který závodníkovi v oranžovém nedal ve spurtu šanci. Nejlepší český závodník dojel na 38. místě Lukaš Kunt.

Thijs Aerts: Je to neuvěřitelné, opravdu jsem to vůbec nečekal. Ve výjezdech se měl nad ostatními navrch. Tam, kde ostatní běhali, já jsem zůstal v sedle kola.

Výsledky

Fotogalerie


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail