Česky English

MS 2014 Hoogerheide Junioři – Úvodní závod se české výpravě nevydařil

Závodní program vrcholného podniku cyklokrosového kalendáře se dal úderem jedenácté hodiny do pohybu, když jako první se na rozbahněnou trať mistrovství světa v Hoogerheide vydala juniorská kategorie. Nebyla to však ani největší belgická naděje Yannick Peeters, ani nejžhavější české želízko v ohni Adam Ťoupalík, nýbrž Thijs Aerts, který si dojel pro duhový dres mistra světa v cyklokrosu při úvodním závodě MS.

Pokud by meteorologická předpověď na sobotní jedenáctou hodinu a čtyřicátou minutu slibovala belgickou smršť závodníků v holandském Hoogerheide, určitě by nebyla daleko od pravdy. Belgičani totiž obsadili kompletní stupně vítězů, zatímco v táboře českého týmu panovala rozpačitá nálada, když vítěz světového poháru táborský Adam Ťoupalík závod nedokončil a Roman Lehký se stal obětí pádu hned po startovním výstřelu. Do deštivého rána se neprobudil vůbec dobře Adam Ťoupalík, jehož zdravotní problémy vrhaly pochybnosti nad jeho samotným startem a zavodní nepohoda a neklid mu nepodovolily v závodě pokračovat.

Juniorským mistrem světa se stal po celou dobu závodu svěže vypadající vítěz posledního světového poháru Thijs Aerts, který porazil svého krajana Yannicka Peeterse. V posledního kole to ještě vypadalo, že jako třetí dojede domácí Joris Nieuwenhuis, ale toho ještě dostihl další Belgičan Jelle Schuermans, který závodníkovi v oranžovém nedal ve spurtu šanci. Nejlepší český závodník dojel na 38. místě Lukaš Kunt.

Thijs Aerts: Je to neuvěřitelné, opravdu jsem to vůbec nečekal. Ve výjezdech se měl nad ostatními navrch. Tam, kde ostatní běhali, já jsem zůstal v sedle kola.

Výsledky

Fotogalerie


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

2. SP Waterloo
neděle 22.9.
20:30 PP ženy
22:00 PP muži elite

1. TOI TOI Cup Ml. Boleslav
sobota 28.9. 21:45 záznam

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

Světový pohár 2019/20
Iowa - mužiženy

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail