P. Havlíková: „Momentálně si cyklistiku strašně užívám“

Samé superlativy, slova chvály a uznání jsou slyšet na českou reprezentantku Pavlu Havlíkovou. Na začátku sezony má skvělou formu, vítězí doma i v zahraničí a momentálně vede série BPost Bank Trophy a EKZ Cross Tour.

 „Už v polovině prvního kola měla takový náskok, že jsem si říkal, jestli neulila start. Neskutečné!,“ divil televizní expert Martin Bína, když sledoval její výkon na trati v Táboře. Ten se změnil v exhibici, soupeřkám nedala nejmenší šanci, když vyhrála s náskokem minuty a šestnácti vteřin.

„Další suverénní vítězství. Není to už stereotyp?,“ zněla otázka redaktorky České televize. „Pokud se daří, určitě se to nestane stereotypem. Hrozně moc mě to nabíjí i všechny, co mi pomáhají. Pokaždé jdu do závodu s cílem vyhrát. Jinak bych nemohla závodit,“ odpověděla současná vládkyně domácích tratí.

Ve středu pokořila i čtyřnásobnou mistryni světa Hanku Kupfernagelovou. „Pro mě je, byla i bude Hanka legendou a mým vzorem. Budu mít k ní úctu, protože ona začala s ženským cyklokrosem. Je pro mě ikona a čest, že s ní mohu závodit,“ vysekla poklonu cyklokrosové legendě.

A jaký vlastně existuje recept na současnou skvělou formu? „V minulých letech jsem měla velké zdravotní problémy, když se mi nedokrvovala noha. Dlouho jsem netušila, co to vlastně je. Pomohlo mi možná štěstí, ale hlavně lékaři z liberecké nemocnice. Momentálně si teď cyklistiku strašně užívám v porovnání s tím, jak jsem v minulých sezonách trpěla bolestí. Proto právě jim patří největší dík,“ prozradila na sebe.

V současné době vede dvě dlouhodobé série (belgickou BPost Bank Trophy a švýcarskou EKZ Cross Tour) a v domácím Toi Toi Cupu ve čtyřech startech odešla neporažena. Jak vnímá zvýšený zájem o její osobu?

„Nějakým náhodným způsobem se stalo, že jsem lídrem dvou prestižních seriálů. Je to pro mě nádherná situace, vybírat si závody, které pojedu. V cyklistice se pohybuji už dost dlouho a ocitla jsem se na vrcholu, ale i hodně dole. Proto si strašně moc cením, když můžu divákům vrátit, to co oni mi dávají na trati,“ vysvětlila.

Prvním letošním vrcholem bude za týden mistrovství Evropy v nizozemském Huijbergenu. Tam by dvaatřicetiletá cyklokrosařka chtěla zúročit výbornou formu a stát na bedně. „Ráda bych bojovala o medaili. Je to můj cíl,“ prozradila.  

Rozhodně to není nuda, sledovat českou reprezentantku Pavlu Havlíkovou, jak v cíli zvedá ruce a směje se od ucha k uchu. Ale vidět ji i s kolem nad hlavou (jako v Táboře) a slyšet českou státní hymnu, se také vůbec neomrzí. Tak Pavlo, ať to klapne a forma vydrží minimálně do příští soboty.

Text Petr Hofbauer, foto Jaroslav Svoboda


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail