Česky English

MS 2014 Hoogerheide Ženy – Spanilá jízda Vosové, Mikulášková jedenáctá

Odpolední program světově mistrovské akce konané v nizozemské Hoogerheide patřil cyklokrosovým dámám, přičemž svojí vladařskou pozici potvrdila rozdílem třídy Marianne Vosová, čímž otevřela medailový účet domácího oranje týmu. Na stupně vítězů jí doprovodily Eva Lechnerová z Itálie na druhém místě a Britka Helen Waymanová. Úctyhodný výkon předvedla i česká závodnice Martina Mikulášková, jež se ze zadních pozic propracovala na jedenácté místo.

Závod nezačal vůbec dobře pro Pavlu Havlíkovou a vítězkyni světového poháru Katie Comptonovou poté, co se tyto dvě závodnice do sebe zahákly a po zbytek závodu musely své soupeřkyně pracně dojíždět. Hned v prvním kole se na vedoucí pozici usadila domácí Marianne Vosová, která nasadila takové tempo, že svým soupeřkám odjela stylem třídy a dojela si tak pro sedmý duhový trikot na světovém šampionátu v cyklokrosu.

Druhé místo bezpečně hlídala Italka Eva Lechenerová, zatímco z boje o třetí místo vyšla lépe britská závodnice Helen Waymanová, když porazila Belgičanku Sanne Cantovou. Česká mistryně Martina Mikulášková se postupným tempem prokousala až na jedenáctou příčku, čímž dosáhla svého nejlepšího výsledku na mistrovství světa a v cíli byla tímto výsledkem očividně potěšena. Pavla Havlíková se přes veškerou snahu dostat se ze zadních pozic zpět do čela musela spokojit s 25. příčkou.

Výsledky

Fotogalerie


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail