Česká výprava odjíždí do holandského Huijbergenu s medailovými ambicemi

Dnes ve 14 hodin vyrazila česká výprava z Prahy po vlastní ose do dějiště evropského šampionátu v cyklokrosu holandského Huijbergenu.

Na cestu dlouhou téměř tisíc kilometrů, odcestovala česká cyklokrosová reprezentace bez Elizabeth Ungermanové, která se omluvila kvůli nemoci.

Reprezentační kouč Petr Dlask se před odjezdem na evropský šampionát v holandském Huijbergenu

netajil medailovými ambicemi. „Chceme získat minimálně medaili. Pokud budou dvě a více, bylo by to super,“ prohlásil. Největšími českými nadějemi budou Pavla Havlíková a ženy v kategorii U23, která bude mít na mistrovství Evropy svoji premiéru.

A jak vidí trenér Dlask v sobotním programu šance ostatních závodníků? V kategorii juniorů se představí hned osmička reprezentantů. „Doufám, že se kluci už uklidnili, jsou otrkanější a mají za sebou víc závodů. Věřím, že aspoň jeden z nich je schopen zajet do desátého místa,“ uvedl Dlask.

V kategorii mužů do 23 let máme čtyři zástupce, největším želízkem bude Adam Ťoupalík. „Měl by skončit minimálně do první desítky,“ odhadl český trenér jeho ambice.

V kategorii Elite bude bojovat o titul hned devět reprezentantů. Cíl zůstává podobný jako v ostatních kategoriích. „Kluci by měli atakovat první desítku. Už jsou natolik zkušení a připravení, že by jim písečné sjezdy a výjezdy neměly dělat problémy,“ poukázal Dlask na těžkou a náročnou trať.   

Mistrovství Evropy je sice jedním z vrcholů sezony, ale není nouze o překvapivé výsledky. „Evropský šampionát je specifický závod. Kdokoliv totiž může zajet a překvapit,“ uvědomuje si trenér Dlask.

Hned druhý den čeká českou reprezentaci další měření sil. Šest nejlepších juniorů a tři jezdci do 23 let se zúčastní závodu zařazeného do série Superprestige, který se pojede v belgickém Ruddervoorde. „Bude to další skvělá šance ke vzájemné konfrontaci,“ pochvaluje si reprezentační kouč nabitý program.

-Text peh-, foto Jaroslav Svoboda


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail