R. Šimůnek: „Nemůžu usnout na vavřínech“

Během posledních čtrnácti dnů prokázal Radomír Šimůnek svými výkony i výsledky solidní formu.

Minimálně takovou, kde ho byli fanoušci dříve zvyklí často vídat. Na čele závodu, bojovat o pocty nejvyšší. V Táboře dojel devátý, v Lounech vyhrál, v Koppenbergu skončil třináctý a na mistrovství Evropy v Huijbergenu obsadil deváté místo. Při nedělním závodě Superprestige v belgickém Ruddervoorde jezdil průběžně na šestém místě. Pak ale musel kvůli pádu odstoupit. „Jsem celý potlučený. Ještě druhý den mě bolela hlava. Při nájezdu do terénu jsem najel do koleje, která mě totálně hodila do křoví. Asi jsem si někam skřípnul hlavu,“ popisuje Šimůnek nešťastný pád, který ho v neděli vyřadil ze hry o dobré umístění.

Nebýt pádu, na jaké umístění byste si troufal?

První dvě kola jsem se cítil opravdu dobře, jenom mi nešla písečná pasáž. Na první pětku jsem neměl, ale desítka by byla reálná. Třeba mistr Evropy Van der Haar neměl svůj den. Myslím, že jsem klidně mohl bojovat s Van Kesselem o sedmé místo.

Zdá se, že máte formu a jste na dobré cestě k návratu mezi nejlepší?

Snažil jsem se poctivě makat a doufám, že forma bude mít stále stoupající tendenci. 

Co ještě chybí k tomu, abyste se pravidelně pohyboval s těmi nejlepšími?

Nemůžu usnout na vavřínech, když jsem skončil na Evropě devátý a myslet si, že to půjde samo. Člověk musí být v každém závodě soustředěný, pozorný, ale i pokorný.

Měl jste na mistrovství Evropy větší motivaci, když jste jel v národním dresu?

Je to sice jenom jiná barva. Ale je pravda, že cítím větší zodpovědnost a snažím se co nejlíp reprezentovat. A možná mě to pak víc žene dopředu.

Sledujete výkony ostatních reprezentantů? Kdo by mohl být vaším nástupcem?

Nevím, jestli nástupcem. Ale Michael Boroš jezdí velmi dobře. Byla hrozná škoda, že na evropském šampionátu spadl. Nebýt toho, možná by byl ještě lepší, než já. Myslím, že je připravený do dalších let, aby táhnul českou reprezentaci.

Jak vidíte budoucnost českého národního týmu?

Myslím, že to bude dobré a že se pokaždé někdo najde, kteří budou důstojně reprezentovat. Mimo Boroše je připravený v záloze i Adam Ťoupalík. A za pár let možná vyroste i další generace jako jeho mladší bratr Jakub nebo syn Václava Ježka, který se mnou závodil. V juniorských kategoriích se objeví vždycky někdo nový. Momentálně máme sice slabší ročník. Ale víme, že to u nás není zrovna jednoduché.

Co tím myslíte? Kdybyste mohl, co byste změnil?

Nejde změnit moc věcí. Trenér je u nás víc limitovaný a vázaný penězi.   

A pokud by se náhodou našly?

Vzal bych celý mančaft a začal víc závodit v Belgii. I s větším servisem. Ale my jsme také jezdili za závody daleko a museli něco ukázat. Všichni budoucí cyklokrosaři musí nejdřív pochopit, že je to musí hlavně bavit. A pak se teprve ukáže, jestli se cyklokrosem možná můžou někdy živit. Vždyť je to zábava.

Text -peh-, foto archiv

     

 


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail