Zajímavosti z Holých Vrchů

Český Koppenberg ukázal svoji pravou cyklokrosovou tvář. Dopolední slunečné počasí vystřídala odpolední přeháňka a tím ještě umocnila náročnější podmínky místní trati v Holých Vrších.

Klobouk dolů

Nesmírně náročná trať v Holých Vrších prověřila síly všech cyklokrosařů, kteří se nebáli postavit na start.

I když, zástupci nejmladších kategorií žáci a kadetky nemuseli absolvovat obávané Kubínovy schody do nebe, přesto dojížděli do cíle absolutně vyčerpáni. Někteří dokonce se slzami v očích. Ale i starším cyklistům se šestnáct nekonečných schodů nesmírně zajídalo. Přesto v porovnání s ostatními závody vzdalo minimum jezdců. Proto všem, kteří závod zvládli, patří velký obdiv.

Sourozenci Lukešovi převlékli dres

Poprvé v novém dresu táborského ČEZ Cyklo teamu se představila v Holých Vrších Denisa Lukešová, spolu s ní i její bratr Daniel. V průběhu závodu jezdila sedmnáctiletá reprezentantka na třetím místě, jenže v závěru propadla a nakonec skončila pátá. „V posledním kole mi soupeřky odjely na silnici a já už neměla síly, abych si je dotáhla,“ uvedla. A co pro ni znamená změna oddílových barev? „Určitě lepší podmínky a navíc mám šanci se výkonnostně posunout výš,“ plánuje si studentka druhého ročníku zdravotní školy v Plzni.

Premiéra na stupních vítězů  

Na sobotní závod jen tak nezapomene junior Jan Novák z táborského ČEZ cyklo teamu. Hned od startu se zabydlel na druhém místě a naháněl letošního suveréna Josefa Jelínka. V závěru mu už docházely síly a předstihl ho David Honzák, ale nakonec si dojel pro třetí místo. Premiérové stupně vítězů s ním oslavil i Ondřej Bambula, který mu před závodem předával přímo na trati cenné rady a zkušenosti.

Bývalí cyklokrosaři předávali ceny

Prvními gratulanty na stupních vítězů v Holých Vrších byli bývalí cyklokrosoví reprezentanti. Silničáři Jiří Polnický a Karel Hník s radostí přijali pozvání pořadatelů a předávali medailistům ceny a drobné dárky.

Text –peh-, foto Jaroslav Svoboda


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail