Česky English

Martina Mikulášková: Chtěla bych se usadit ve světové desítce

Dvacetiletá závodnice z Jirkova oblékající dres TJ Stadion Louny neodstartovala ideálně, ale pak jela jako dráha a v cíli ji chybělo jen kousek na desátou příčku Caroline Mani a devátou Katie Compton. Ač značně vyčerpaná, v cíli vyzařovala radost, stejně jako její trenér Milan Chrobák.
Jako nejlepší česká závodnice jsi obsadila jedenáctou příčku. Jak hodnotíš tento výsledek?
Upřímně, vůbec jsem to nečekala, protože pár dní před mistrovstvím světa jsem byla nemocná. Bylo to moje páté mistrovství světa a zdaleka nejlepší výsledek, jsem maximálně spokojená.

Jak se závod vyvíjel z tvého pohledu?
Tady bylo důležité odstartovat, což se mi povedlo, jela jsem kolem patnáctého až dvacátého místa. V prvním kole mi ale bohužel spadnul řetěz, a tak mi to trochu uteklo, nebýt toho, dostala bych se hlouběji do té desítky. Pak už se to nadělilo a v tomto terénu se ztráty špatně sjíždí.

Byla to tedy dnes na trati těžká práce?
Těžké to bylo, ale natrénováno jsem měla. A motivaci jsem měla velkou.

Co říkáš na atmosféru mistrovství? V tomto kraji je cyklokros doma.
Úplně super, byli tady hodně slyšet i Češi. V takovém prostředí se pak výborně závodí.

Jakou motivací je tento výsledek do další kariéry?
Pokud nebudu nemocná, chtěla bych se usadit ve světové desítce pravidelně.

A příští rok navíc čeká Tábor.
Určitě. Nejbližší cíle jsou minimálně obhájit dnešní výsledek a titul mistryně republiky. Příští sezonu budu taky posledním rokem v kategorii do třiadvaceti let na mistrovství Evropy a tam chci uspět.

Už jsi nějak vyřešila své zdravotní problémy, tedy časté angíny, které ti v létě omezují přípravu?
Jezdím k doktorovi Jánoškovi do Tábora. Začali jsme to teď řešit a po sezoně absolvujeme s doktorem Martínkem imunologické vyšetření. Snad se ty nemoce eliminují.


Text a fotka: Martin Bali-Jenčík


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail